SBA.sk | Slovenská Basketbalová Asociácia
Muži / Men

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Ivan Rudež

Asistent trénera: Peter Torda

Asistent trénera: Jozef Lovík

Kondičný a individuálny tréner: Martin Blaho

Vedúci družstva: Lukáš Kendra

 

Hráčsky káder:

Stanislav Baldovský, rok narodenia: 1989, KB Košice, č. dresu 6

Michal Baťka, rok narodenia: 1987, KB Košice, č. dresu 14

Marek Jašš, rok narodenia: 1990, BC Prievidza, č. dresu 7

Martin Bachan, rok narodenia: 1995, BK Iskra Svit, č. dresu 12

Boris Belavý, rok narodenia: 1995, BK Iskra Svit, č. dresu 13

Martin Bilík, rok narodenia: 1987, BK Inter Bratislava, č. dresu 9

Šimon Krajčovič, rok narodenia: 1994, BK Levickí Patriori, č. dresu 5

Oliver Tot, rok narodenia: 1994, College of William & Mary (USA), č. dresu 10

Boris Bojanovský, rok narodenia: 1993, KK Anwil Wloclawek (Poľsko), č. dresu 15

Nenad Miloševič, rok narodenia: 1983, č. dresu 10

 Richard Körner, rok narodenia: 1990, BC Prievidza, č. dresu 11

Milan Žiak, rok narodenia: 1988, KB Košice, č. dresu 8

 

Program kvalifikačných zápasov reprezentácie na Majstrovstvá Európy 2017: 

31.08.2016     Čierna Hora  -   Slovensko

03.09.2016     Slovensko     -   Gruzínsko          HANT aréna, Bratislava o 18:00 h.

07.09.2016     Slovensko     -   Albánsko           Športová hala, Prievidza o 18:00 h.

10.09.2016     Slovensko     -   Čierna Hora      Mestská športová hala, Nitra o 18:00 h.

14.09.2016     Gruzínsko      -   Slovensko

17.09.2016     Albánsko       -   Slovensko 


 

Reprezentácia muži - prehľad o umiestneniach

Kvalifikácia na ME v roku:

2014 - ME 4. miesto v kvalifikačnej skupine, tým neúčasť na ME

2013 - ME 6.miesto v kvalifikačnej skupine (celkove 6), tým neúčasť na ME, celkove 33.miesto

2011 - ME 3.miesto v kvalifikačnej skupine B divízie (celkove 3), tým neúčasť v A divízii a neúčasť na ME, celkove 32.miesto

2009 - ME 3.miesto v kvalifikačnej skupine B divízie (celkove 3),tým neúčasť v A divízii a neúčasť na ME, celkove 32.miesto

2007 - ME 4.miesto v kvalifikačnej skupine B divízie (celkove 3), tým neúčasť v A divízii a neúčasť na ME, celkove 35.miesto

2005 - ME 2.miesto v kvalifikačnej skupine B divízie (celkove 4), tým neúčasť v A divízii a neúčasť na ME, celkove 29.miesto

2003 - ME 3.miesto v predkvalifikačnej skupine (celkove 4), tým neúčasť v kvalifikačnej skupine a neúčasť na ME, celkove 33.miesto

2001 - ME 6.miesto v kvalifikačnej skupine (celkove 4) a tým neúčasť na ME, celkove 29.miesto

1999 - ME 5.miesto v kvalifikačnej skupine (celkove 5) a tým neúčasť na ME, celkove 23.miesto

1997 - ME 6.miesto v kvalifikačnej skupine (celkove 5) a tým neúčasť na ME, celkove 28.miesto

1995 - ME 4.miesto v kvalifikačnej skupine (celkove 5) a tým neúčasť na ME, celkove 19.miesto

1993 - ME 3.miesto v dodatkovej kvalifikácii a tým neúčasť na ME, celkove 18.miesto


Eurovia SBL - Extraliga ženy

III.kolo play-off finále 5.zápas 20.5.2017 sobota

PO39. BK Inter Bratislava 94:82 (45:44) 4:1
MBK Rieker Com Therm Komárno
     
 
PO35. BK Inter Bratislava 75:70 (44:47) 1:0

MBK Rieker Com Therm Komárno

PO36. MBK Rieker Com Therm Komárno
64:66 (37:28) 0:2

BK Inter Bratislava

PO37. BK Inter Bratislava 79:73 (44:39) 3:0
MBK Rieker Com Therm Komárno
PO38. MBK Rieker Com Therm Komárno           86:66 (48:23) 1:3    
BK Inter Bratislava 

II.kolo play-off semifinále

  KB Košice 2:4
MBK Rieker Com Therm Komárno
  BK Inter Bratislava 4:1
BC Prievidza
     
 
 

 

 
 
 

 

 

 

          
 

Konečná tabuľka základnej časti:

DružstvoZápasyBody
1KB Košice4074
2BK Inter Bratislava4069
3BC Prievidza4068
4BK Levickí Patrioti4066
5MBK Rieker Com Therm KN4064
6Iskra Svit4062
7MBK Lučenec4058
8MBK Handlová4056
9VSEMvs Karlovka Bratislava4050
10BK 04 AC LB SNV4049
11MBK SPU Nitra4042


 

 


Výsledky 1. líg
Výsledky Západ
Výsledky Stred
Výsledky Východ
Program Západ
Program Stred
Program Východ

Fotogaléria

TSV


IURIS Group


elba


kappa


Národné športové centrum


Slovensky olympijsky vybor


IMPA


VAD


Slovenska streetbalova asociacia