SBA.sk | Slovenská Basketbalová Asociácia
Ženy / Women

Reprezentačné družstvo žien - kvalifikačný blok ME 2017 - november 2016

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Maroš Kováčik
Asistent trénera: Peter Jankovič
Asistent trénera: Martin Pospíšil
Generálny manažér: Daniel Jendrichovský
Manažérka: Lucia Lásková
Lekár: Peter Polan
Masérka: Slávka Bučáková
Fyzioterapeut: Peter Hermel

Hráčky káder (kvalifikačný blok na ME 2017 - november 2016)

Petra Bartánusová - MBK Ružomberok       Katarína Tetemondová - Mann Filter Zaragoza

              

Nikola Dudášová - Piešťanské Čajky          Klaudia Lukačovičová - Udominate Umea

              

Terézia Páleníková - Piešťanské Čajky        Regína Palušná - BK Handicap Brno

              

Zuzana Lázárová - MBK Ružomberok          Anna Jurčenková - Good Angels Košice

              

Marie Růžičková - Reyer Venezia                 Eva Kmeťová - MBK Ružomberok

              

Žofia Hruščáková - Uni Györ                          Miroslava Mištinová - MBK Ružomberok

              

Angelika Slamová - Piešťanské Čajky         Dominika Baburová - Good Angels Košice

              

Hráčsky káder (1. a 2. kvalifikačný blok ME 2017):

Dominika Baburová, Katarína Tetemondová, Marta Páleníková, Angelika Slamová, Veronika Moravčíková, Žofia Hruščáková, Barbora Bálintová, Terézia Páleníková, Martina Kiššová, Anna Jurčenková, Eva Kmeťová, Lucia Krč-Turbová, Alexandra Baburová, Miroslava Mištinová, Nikola Dudášová, Regina Palušná, Klaudia Lukačovičová, Zuzana Žirková, Lucia Kupčíková


Reprezentácia žien - prehľad o umiestneniach

2015 - Majstrovstvá Európy 9.miesto, viac info

2013 - Majstrovstvá Európy 11.miesto, viac info

2011 - Majstrovstvá Európy 13.miesto, viac info

2009 - Majstrovstvá Európy 8.miesto, viac info

2007 - Majstrovstvá Európy neúčasť na ME, postupne 3.miesto v kvalifikačnej skupine (celkove 5), 1.miesto v nadstavbovej skupine (celkove 3), 3.miesto v turnaji o účasť na ME, celkove 18.miesto

2005 - Majstrovstvá Európy neúčasť na ME, postupne 2.miesto v kvalifikačnej skupine (celkove 4), 1.miesto v nadstavbovej skupine (celkove 3), 2.miesto v turnaji o účasť na ME, celkove 13.miesto

2003 - Majstrovstvá Európy 7.miesto, viac info

2001 - Majstrovstvá Európy 8.miesto, viac info

2000 - Majstrovstvá Európy 7.miesto

1999 - Majstrovstvá Európy 4.miesto, viac info

1998 - Majstrovstvá Sveta 8.miesto

1997 - Majstrovstvá Európy 2.miesto, viac info

1995 - Majstrovstvá Európy 4.miesto, viac info

1994 - Majstrovstvá Sveta 5.miesto

1993 - Majstrovstvá Európy 3.miesto, viac info


Eurovia SBL - Extraliga ženy

43.kolo 25.3.2017 sobota

253. MBK Rieker Com Therm Komárno 91:72 (47:34)
VŠEMvs Karlovka Bratislava
254. BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 108:75 (57:38)
MBK SPU Nitra
256. MBK Handlová 61:65 (27:26)

MBK Lučenec

257.  KB Košice 79:66 (39:33)
BK Levickí Patrioti
258. BK Inter Bratislava 82:97 (37:50)
BC Prievidza
255.   Iskra Svit-voľno     
 

42.kolo 22.3.2017 streda

247. VŠEMvs Karlovka Bratislava 67:100 (32:52)
BC Prievidza
248. BK Levickí Patrioti 87:85 (53:48)
BK Inter Bratislava
249. MBK Lučenec 63:86 (36:39)
KB Košice
251.

MBK SPU Nitra

73:89 (44:38)
Iskra Svit
252.

MBK Rieker Com Therm Komárno

108:79 (62:35)

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

250.     voľno-MBK Handlová  
 

Priebežná tabuľka základnej časti:

DružstvoZápasyBody
1KB Košice3972
2BK Inter Bratislava3967
3BC Prievidza3967
4BK Levickí Patrioti3964
5MBK Rieker Com Therm KN3962
6Iskra Svit3960
7MBK Lučenec3957
8MBK Handlová3955
9VSEMvs Karlovka Bratislava3949
10BK 04 AC LB SNV4049
11MBK SPU Nitra3941


 

 


Výsledky 1. líg
Výsledky Západ
Výsledky Stred
Výsledky Východ
Program Západ
Program Stred
Program Východ

Fotogaléria

IURIS Group


elba


kappa


Národné športové centrum


Slovensky olympijsky vybor


IMPA


VAD


Slovenska streetbalova asociacia