Basketbalisti Levíc prehrali v prvom zápase FIBA doma s Balkanom 83:91

Slovenskému zástupcovi nepomohlo k úspechu ani 22 bodov v podaní Borisa Bojanovského.

Autor TASR

 

Levice 12. októbra (TASR) - Basketbalisti Patriotov Levice odštartovali účinkovanie v D-skupine Európskeho pohára FIBA neúspešne, na domácej palubovke prehrali v stredu s bulharským BC Balkan Botevgrad 83:91. Slovenskému zástupcovi nepomohlo k úspechu ani 22 bodov v podaní Borisa Bojanovského. Už o týždeň si môžu napraviť reputáciu, v stredu 19. októbra o 18.00 h sa predstavia na palubovke cyperského Keravnosu Strovolou.


 

Európsky pohár FIBA - D-skupina:

Patrioti Levice - BC Balkan Botevgrad 83:91 (33:43)

zostava a body Levíc: Bojanovský 22, Lapornik 21, Bachan 8, McCallum 7, Kotásek 4 (Wade-Chatman 14, Freeman 4, Kovac 3) - najviac bodov Balkani: Harrow 25, Suarez 22, Godfrey 16

TH: 20/15 – 12/9, fauly: 18:19, trojky: 12:8, štvrtiny: 23:20, 10:23, 18:25, 32:23, rozhodovali: Jovovič (Chor.), Grbič (Slov.), Nagy (Maď.), 800 divákov.V úvode zápasu oba tímy nepremieňali ani jasné šance. Domácim sa ťažko presadzovalo do tesnej defenzívy Balkanu, ale postupne si našli cestu v ofenzíve. Potrebné sebavedomie dodal domácim McCallum, ktorý zavelil k 7-bodovej šnúre. Patrioti sa následne kolektívnym výkonom chytili a aj keď bulharský tím hrozil z diaľky, tak prvá štvrtina dopadla lepšie pre Levice, vyhrali ju 23:20. Druhá časť priniesla úplne odlišný priebeh. Silné individuality na strane Balkanu, najmä Harrow a Suarez ofenzívne dotiahli družstvo do výrazného bodového trháku. Levická defenzíva nebola v tejto fáze ideálna, ukázalo sa to aj na polčasovom skóre 33:43.

Ani začiatok tretej štvrtiny nebol pre Patriotov ideálny, zlá koncentrácia a chyby v hre boli pre ich súpera vodou na mlyn. Manko tak začalo nebezpečne narastať a vidina víťazného vstupu do súťaže sa vzďaľovala. Keď už Levičania zapli v defenzíve, tak Balkan vysokou efektivitou v útoku odpovedal. Aj preto do poslednej 10-minútovky išli domáci za nepriaznivého stavu 51:68. Patrioti naznačili svoj potenciál v záverečnej štvrtine, keď dokázali úspešne pritlačiť na súpera a ešte ako-tak pomýšľať na víťazstvo. Náskok súpera stiahli na jednociferný rozdiel, ale nádej na drámu schladil okamžite Harrow. V koncovke už stíhacia jazda nič nezmenila na tom, že Patrioti odštartovali súťaž domácou prehrou.hlasy po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: "Gratulujem súperovi k víťazstvu, ale mrzí nás to. Najhoršie je mať po zápase pocit, že sme s tým mohli urobiť viac. Ten pocit práve teraz máme. Po, dajme tomu, solídnej prvej štvrtine, do ktorej sme veľa dali, nás v dvoch štvrtinách potrestali za všetko, čo vzniklo. Pozitívom je, že do konca sme s tým chceli niečo spraviť, to sa podarilo, ale taký náskok, aký si vybudoval Balkan v tretej štvrtine, už bolo veľmi náročné sťahovať."

Ben Kovac, hráč Patriotov: "Bol to ťažký zápas. Chýbal nám Draško Kneževič, H'enri Wade Chatman odohral prvý zápas po zranení. Veľmi sme nevedeli, čo nás čaká, ale očakávali sme agresívny a fyzický zápas. Mal som pocit, že sme začali bez agresivity a čakali sme, ako budú reagovať, a až potom sme hrali. Keď bolo na konci zápasu o 20 bodov, tak sme začali hrať a dotiahli sme to na 7-9 bodov. Dokázali sme, že vieme s nimi hrať. Hrali sme však ich basketbal, na tento zápas musíme zabudnúť."

Boris Bojanovský, hráč Patriotov: "Myslím si, že sme začali dobre a prvá štvrtina bola v pohode. V druhej štvrtine sa niečo pokazilo, obrana prestala fungovať. Tam sme dostali šnúru a odvtedy si Balkan v podstate udržiaval náskok. Na konci sme skúšali doťahovať, ale myslím si, že už bolo neskoro."Ďalší výsledok D-skupiny:

BK Opava - BC Keravnos Strovolou 77:89 (35:30)

Najviac bodov: Mokráň 18, Švandrlík 13, Farský a Slavík po 9 - Burns 27, Abell 25, Krubally 20

 

tabuľka D-skupiny:

1. Keravnos 1 1 0 88:79 2

2. Balkan 1 1 0 91:83 2

3. LEVICE 1 0 1 83:91 1

4. Opava 1 0 1 77:89 1

 

Foto: fiba.basketball