Bratislavské kluby na českom Petera Trophy

Bratislavské kluby Inter Bratislava U15 a ženský výber Slovan Bratislava sa zúčastnili uplynulý víkend na českom turnaji Petera Trophy.

Slovanistkám sa na turnaji veľmi nedarilo a natrafili na silné súperky. V piatok 16. decembra si zmerali sily s českým HB Praha. Slovanistky prehrali 43:87. V druhom dueli v sobotu 17. decembra nastúpili na duel proti klubu zo Slanýho, ktorý prehrali vysoko 27:93.

Nakoľko sa turnaja Petera Trophy nemohla zúčastniť kategória U15, pre ktorú bol turnaj určený, družstvo BK Slovan Bratislava na turnaj do Prahy vycestovalo so zmiešanou kategóriou U14 a U13. Dievčatá odohrali 4 kvalitné zápasy a aj napriek tomu, že hrali so staršími, podali v zápasoch ich najlepšie možné výkony. Za víkend nazbierali mnoho skúsenosti a z turnaja odchádzali s pozitívnymi zážitkami. Organizácia turnaja bola na veľmi vysokej úrovni a dievčatá aj chlapci si turnaj patrične užili. 

Interu sa darilo na turnaji o niečo viac, aj keď to najskôr tak nevyzeralo. V piatok prehrali duel s litovským Tornádo Kaunas 49:81, no bola to jediná prehra klubu na tomto turnaji. V sobotu nastúpili na duely s Ostravou a Sokolom Pražský a v oboch dueloch s českými klubmi dokázali vyhrať (najskôr 105:57 a potom 74:60).

Inter odohral v nedeľu ešte dva duely. V prvom sa mu podarilo vyhrať proti Ústi nad Labem o dva body a proti Žalgirisu prehrali o tri body.