Čajky drámu nepripustili, doma oslavujú tretí titul v rade

Basketbalistky Piešťanských Čajok získali tretí titul v Niké extralige žien. Po domácej výhre 69:56 sa tešia z výhry. V play-off neprehrali ani v jednom zápase a vo finále zvíťazili 3:0 na duely. 

Piešťany podali kolektívny výkon vo finále, žiadna hráčka Čajok nevystrelila v štatistike bodov. 

Rozhodlo sa aj v zápase o 5. miesto, v ktorom uspeli hráčky Young Angels Košice. V mestskom derby zdolali CBK Košice. Duel naklonili na svoju stranu v závere CBK, keď predviedli sedembodovú sériu a tešia sa z piateho miesta. No rovnakú sériu predviedli ah hosťky a tešia sa z piateho miesta. 

Piešťanské Čajky - Slávia Banská Bystrica 69:56 (41:37)

Čajky: Jamesová 17, Herminjardová 16, Mitrasinovičová 15, Mandičová 11, Jurčenková 6, Moravčíková, Taušová po 2

Slávia: Hruščáková 14, Malašková 12, Pulliamová 10, Mujovičová 7, Bogičevičová 6, Martišková 5, Sherrillová 2

Hlasy po zápase:

Peter Jankovič, tréner Piešťan: "Famózne, fantastické, neuveriteľné. Rodilo sa to veľmi ťažko, ale je to doma a ja som nesmierne šťastný a rád, že sme to doklepli do víťazného konca."

Anna Jurčenková, hráčka Piešťan: "Mne až na konci došlo, že končím kariéru. Nechcela som takto cez zápas vnímať a nebol na to čas, pretože stretnutie bolo fakt vyrovnané. Až keď som išla striedať, tak mi to došlo. Veľmi sa teším, že sme to takto zvládli."

Zuzana Žirková, trénerka Banskej Bystrice: "Musím povedať, že škoda tých dvoch zápasov. Bohužiaľ, začali sme ako v tých dvoch a stálo nás to veľmi veľa síl, no nevzdávali sme sa. Povedali sme si, že musíme zachrániť aspoň česť, ktorú máme, už keď nevyhráme. To sa nám nepodarilo, aj keď výsledok nezodpovedá koncu."

Žofia Hruščáková, hráčka Banskej Bystrice: "Škoda, že najlepší výkon v sérii prišiel až teraz. Nestačí sa na konci spamätať, keď vám už nič iné nezostáva. Do konca sme bojovali, to nemôžem nikomu ani pol slova vytknúť."

CBK Košice - Young Angels Košice 62:65 (45:43)

CBK: Mončeková 20, Nigutová 9, Krištofová 7, Kasperanová, Tomajková po 6, Ritochová 5,, Mrázová 4, Liašenková 3, Škvareková 2

Young Angels: Plavnická, Šedivá po 15, Bohušová 11, Szmereková 10, Mandeliková 7, Fleischerová, Pelanová po 2, Molčíková 1, Maliarová