CBK Košice ide do ďalšieho ligového ročníka aj s posilami

Príprava extraligových hráčok CBK Košice prebieha v plnom prúde. Počas posledného víkendu odohrali v Poľsku tri prípravné zápasy a v nastavenom trende budú pokračovať aj naďalej, pretože naše hráčky absolvujú počas najbližšieho víkendu ďalšie podujatie u našich severných susedov. O doterajšom priebehu prípravy sme sa pozhovárali s trénerom CBK Vladimírom Karnayom.

- Ako zatiaľ prebieha prípravné obdobie a ako ste s ním spokojný?

„S kondičnou prípravou sme začali 21. augusta. Trénovali sme v domácich podmienkach. Po dvojfázových tréningoch sme začiatkom septembra prešli na klasický tréningový cyklus. Mrzí ma akurát to, že nie všetky dievčatá boli od začiatku k dispozícii. Postupne nabiehali do tréningového procesu.”

- Kondičná príprava nie je dvakrát obľúbená u športovcov, lenže bez nej to jednoducho nejde. Ako ju zvládali dievčatá?

„Myslím si, že v poriadku. V Poľsku však bolo vidieť jej následky. V piatok v prvom zápase v Krakove som bol veľmi spokojný s výkonom dievčat. Na druhý deň sme cestovali do 40 kilometrov vzdialenej Bochnii. Aj v druhom stretnutí odohrali hráčky celkom dobrý zápas, no v treťom súboji, na ktorý sme sa v nedeľu vrátili späť do Krakova, už bolo vidieť, že nám chýbali sily. My sme boli po plnej záťaži a Krakov mal navyše deň voľna. Na rozdiel od nás, v sobotu nehral zápas. Na druhej strane treba uviesť, že necestoval kompletný tím. Pre pracovné povinnosti chýbali Sunitrová s Čatlošovou. Necestovala ai Veronika Petrušová. Je to však príprava. Zápasy som takto zvolil aj preto, aby som vyskúšal niektoré varianty s hráčkami na iných postoch. Samotné výsledky neboli až tak dôležité.”

- O aké zmeny ide?

„V prvom rade sme skúšali hru bez Naty Tomajkovej, ktorá zo zdravotných dôvodov nebude dlhší čas k dispozícii. Predpokladám, že nám bude chýbať minimálne pol roka.”

- Jej absencia bude citeľnou stratou pre náš tím. Kto by ju mohol nahradiť?

„Z TYDAMU sme získali Alexandru Mončekovú a pracujeme ešte na príchode jednej hráčky.”

- Skúšali ste ešte nejaké zmeny?

„Ešte jednu – Radku Nigutovú ako rozohrávačku, aby alternovala na tomto poste. Miška Lukačiková sa totiž ešte nevyjadrila, či bude pokračovať v klube. Čakáme teda na jej vyjadrenie, aby sme mohli skompletizovať káder.”

Zdroj: cbkkosice.sk