Cez víkend extraligový šláger, ale aj mestské derby na východe

Po dvoch týždňoch, ktoré spestril Česko-slovenský pohár, sa o slovo hlási opäť ženská Niké extraliga. Pred reprezentačnou prestávkou nás čaká druhé kolo nadstavby. Šláger Piešťanské Čajky verzus Ružomberok je odložený na nedeľu 11. februára o 17:00. Dôvodom je zhoršený zdravotný stav v domácom tíme a účasť niektorých hráčok v medzinárodnej mládežníckej lige EGBL. Šamorínčanky vyzvú v skupine víťazov banskobystrické Slávistky. Skupina porazených ponúkne súboj Trenčína a UMB Banská Bystrica, Young Angels si to zasa rozdajú v mestskom derby s CBK Košice.


Niké extraliga 2023/24 – nadstavbová časť


Skupina víťazov (o 1.-4. miesto) – 2. kolo

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok (nedeľa 11. februára 17:00) – Diplomat aréna

Liptáčky, ktoré pricestujú do kúpeľného mesta opäť po týždni, majú Čajkám čo vracať. V oboch doterajších súbojoch v aktuálnej sezóne totiž ťahali za kratší koniec. Piešťany sa navyše naladili na ligu druhým miestom na Česko-slovenskom pohári.  

„Určite budeme chcieť zopakovať dobrý obranný výkon z nášho posledného spoločného ligového zápasu. Ružomberok má mladé behavé družstvo, hrajú veľmi nepríjemne a tvrdo v obrane. Musíme byť teda sústredení od prvých sekúnd a vysporiadať sa s ich agresivitou,“ povedal pre klubový web asistent trénera Ondrej Haviar.

ŠBK Šamorín – Slávia Banská Bystrica (sobota 18:00) – Športcentrum Samaria

V ďalšom dueli budú chcieť Slávistkám sťažiť cestu za ďalším víťazstvom Šamorínčanky. Banská Bystrica ale bude brániť druhú priečku v skupine víťazov, a preto si po nič iné ako víťazstvo, na juh Slovenska nejde.

Skupina porazených (o 5.-8. miesto) – 2. kolo

BK AS Trenčín – UMB Banská Bystrica (sobota 18:00) – Mestská športová hala

Nerozhodnú bilanciu majú v tejto sezóne družstvá, ktoré sa stretnú pod Čákovým hradom. Trenčín naposledy skončil s debaklom na východe, no doma nebude chcieť lacno predať kožu. Vysokoškoláčky si, naopak, chcú napraviť chuť po tesnej prehre s CBK Košice.

Young Angels Košice – CBK Košice (sobota 18:00) – Stará jazdiareň

Do zrekonštruovanej košickej Starej jazdiarne sa vracia ženský extraligový basketbal, a to vo veľkom štýle. Mestské derby, ktoré nemá jasného favorita a súboj o vedúcu pozíciu v skupine porazených. Oba košické celky majú navyše rovnakú bilanciu (6 víťazstiev, 1 prehra).