Dráma v Prievidzi nepriala domácim, Levice získali prvý bod

Basketbaliisti Spiškých Rytierov zvíťazili v prvom semifinále Niké SBL na palubovke Prievidzi 83:81. Najviac sa darilo Taylorovi z Prievidze, ktorý nastrieľal 30, ku nim prispel desiatimi doskokmi a dvomi asistenciami. Rytieri sa ujali v sérii vedenia 1:0. 

V druhom zápase sa darilo víťazovi základnej časti Patriotom Levice, ktorí zvíťazili 79:67. Levičania kontrolovali celý priebeh zápasu a dostali sa do vedenia v sérii 1:0. 

Niké SBL - semifinále

BC Prievidza - Spišskí Rytieri 81:83 (40:41)

Prievidza: Taylor 30, Rhodes 15, Jackson, Milner po 11, Bolek 9, Kincel 5, Belikov, Teličák

Rytieri: Lopez 19, Harris 15, Juríček, Reeves po 12, Fusek 8, Mrviš, Pipkins po 6, Hlivák 5

Patrioti Levice - BC Komárno 79:67 (43:30)

Levice: Howard 18, Adaway 17,  Wheeler 11, Abrhám 9, Kneževič, Vrbica po 8, Bojanovský 6, Krajčovič 2, Kovac, Pažický 

Komárno: Harvey 17, Volárik 14, Nuhu, Walker po 10, Gilbreath 8, Páleník 6, Tate 2, Danielič, Dolník, Foltin

hráč Patriotov, Boris Bojanovský: Myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Celkovo sme ho od začiatku kontrolovali a v podstate sme nepripustili Komárno, aby sa za nami úplne dotiahli. Sme radi, že sme takto začali sériu a dúfame, že v tom budeme pokračovať aj v Komárne. 

tréner Patriotov, Michal Madzin: Veľmi dôležité prvé víťazstvo v sérii. Tešíme sa z výhry, ale v stredu nás čaká nový zápas a urobíme všetko pre to, aby sme boli na tento zápas pripravení najlepšie ako vieme.

hráč Komárna, Samuel Volárik: Očakávali sme takýto prvý semifinálový zápas, teda myslím tú energiu s ktorou na nás Levice vybehli, očakávali sme to, hovorili sme si to, ale neodpovedali sme na to dobre. Nič, ideme domov, musíme sa poučiť z chýb, pozrieme si video a snáď sa poučíme a napravíme to a ideme do druhého zápasu. Je to jedna nula, gratulujem im a teraz sa hrá u nás, takže sa im to budeme snažiť vrátiť.

tréner Komárna, Ivan Dordević: Nehrali sme dobrý basketbal. Nechali sme Levice napredovať. Musím povedať, že sme nerešpektovali vlastné pravidlá. To je to, že toto nie je naša pravá tvár. Je to iba 1:0 a ideme bojovať ďalej.