EuroCup Women: Čajky v play-off vyzvú silný maďarský Pécs!

Súperom Piešťanských Čajok v 1. kole play-off EuroCupu Women bude maďarský tím NKA Universitas PEAC Pécs, ktorý vyhral skupinu B s bilanciou 5 víťazstiev a jedna prehra!  Piešťanské Čajky by tak mali domáci zápas odohrať v stredu 4. januára a odveta je na pláne o týždeň v Pécsi. Definitívu termínov ešte musí potvrdiť FIBA.

Vo štvrtok v neskorých hodinách bol po odohratí posledných zápasov v skupinovej fáze Eurocupu Women definitívne potvrdený zoznam 32 klubov, ktoré si vybojovali miestenku v 1. kole play-off.

Zoznam 32 tímov, ktoré postúpili, zahŕňa dva najlepšie tímy v každej skupine, ako aj štyri najlepšie umiestnené tímy na treťom mieste z každej z dvoch konferencií. Piešťanské Čajky napokon postúpili ako najlepší tím na tretej priečke v konferencii 1, ako jediný celok mali plusové skóre (+27). 

Účastníci 1. kola play-off sa stretnú v dvojzápase doma a vonku, pričom vyššie postavené mužstvo bude hrať odvetu doma. Piešťanské Čajky by tak mali domáci zápas odohrať v stredu 4. januára a odveta je na pláne o týždeň v Pécsi. Definitívu termínov ešte musí potvrdiť FIBA. Dvojice v play-off EuroCupu Women vyzerajú nasledovne: