EYBL: Juniori Interu v Brne neporazení !

Juniorom Interu Bratislava sa na turnaji EYBL U20 v Brne podarilo vyhrať celý turnaj, keď postupne vysoko vyhrali nad klubom z Istanbulu, v česko-slovenskom derby porazili Brno a v oslabenej zostave nakoniec vybojovali výhry proti talianskemu Collegno Basket a gruzínskemu tímu Kutaisi. 

Individuálne ocenenie MVP získal Martin Koller s priemermi 17.3 bodu, 7.3 asistentcie na zápas s priemernou efektivitou 21.8. Róbert Hudec sa dostal do turnajového výberu All-Stars, skóroval 19.5 bodu na zápas a tiež doskočil takmer 4.5 lopty na zápas. 

"Som veľmi rád, že sme zvádli turnaj a vyhrali sme všetky štyri zápasy. Aj napriek zraneniam na citlivých pozíciách, keď nám dlhodobo chýba Dano Koller, a v prvom zápase sa zranil aj Maroš Golian. Musím pochváliť mojich hráčov najmä v zápase s domácim Brnom, sme sa prezentovali veľmi pekným basketbalom a peknou energiou na ihrisku. Taktiež v obmedzenej rotácii sme zvládli aj zápas proti Gruzíncom, ktorí boli väčší a silnejší, porazili sme ich nejakým basketbalovým umením z našej strany. Ďalší stage budeme hrať v Bratislave a cieľom je postup do Superfinále. Musíme však každý deň na sebe pracovať a nezaspať na vavrínoch, vyhrali sme ale to už je minulosť, treba sa pozerať dopredu." zhodnotil turnaj Danilo Rakočević. 

Inter Bratislava 86 - 43 Academy Istanbul (Tur.) 
Najlepší strelci: Ondruš 16, Hudec 14, Golian a Weber po 12
Štatistika

Inter Bratislava 87 - 79 NEXT Generation Brno Basket (Cze.)
Najlepší strelci: Hudec 25, Koller 20
Štatistika

Inter Bratislava 95 - 65 Collegno Basket (Tal.)
Najlepší strelci: Ondruš 22, Hudec 18, Pospíšil 17
Štatistika

BC Kutaisi 2010 (Gruz.) 83 - 89 Inter Bratislava 
Najlepší strelci: Koller 30, Hudec 21, Ondruš 17 
Štatistika