Hral tu aj Abdul-Jabbar, hala bola nabitá ľuďmi. Rančík sa teší z vynovených Pasienkov

Odohral v nej bezmála 100 zápasov a na jej palubovke sa tešil aj zo zisku majstrovského titulu. Osemnásobný najlepší basketbalista Slovenska Radoslav Rančík na domovský stánok Interu krásne spomienky. Legendárna hala na bratislavských Pasienkoch prešla počas predchádzajúcich dvoch rokov komplexnou rekonštrukciou a je pripravená hostiť nielen športové, ale aj kultúrno-spoločenské podujatia. Pri tejto príležitosti sme dali slovo bývalému úspešnému reprezentantovi a dnes členovi výkonného výboru SBA Radoslavovi Rančíkovi.

Tá história, ktorá tu bola, to je niečo neuveriteľné.

Máte za sebou bohatú hráčsku kariéru, no dnes ste v pozícii človeka, ktorý dbá o to, aby mal náš basketbal nielen bohatú históriu, ale najmä svetlú budúcnosť. S akými pocitmi ste vstúpili do tejto vynovenej haly?

"Ťažko povedať. Skôr som sa rozmýšľal nad tým, čo som tu vlastne prežil ako dieťa, aké zápasy som tu videl. Boli tu duely, keď bola hala absolútne nabitá ľuďmi. Nešlo len o basketbal. Môj otec, bývalý profesionálny hádzanár, zažil fantastické zápasy tu na Pasienkoch, po bývalej palubovke behal Kareem Abdul-Jabbar. Tá história, ktorá tu bola, to je niečo neuveriteľné. Zažil som tu víťazstvo v Slovenskej extralige, prinieslo mi to krásne spomienky. Keď som sem prišiel, hovorím si, že to má stále to isté čaro."

Foto: archív SBA

Pomôže táto premena slovenskému basketbalu?

"Myslím si, že to prinesie nové spomienky pre mladšie generácie, ktoré tu budú hrať svoje zápasy a samozrejme pre ľudí, ktorí si budú užívať, či už športové podujatia alebo akékoľvek iné kultúrne podujatia. Keď sem príde 1000-1500 ľudí, hneď to bude iná atmosféra. Verím, že každé reprezentačné podujatie, ktoré sa tu bude konať, bude vypredané. Je to reprezentatívny stánok nielen pre Inter Bratislava, ale aj pre slovenský basketbal ako taký. Akékoľvek tímy, ktoré prídu aj z veľkých európskych miest, budú mať ten istý komfort, ktorý zažívajú oni v zahraničí. Myslím si, že to je to najdôležitejšie, že sme poskytli priestor, miesto, kde šport môže prekvitať a určite aj bude."

Na zrekonštruované Pasienky sa vracia aj reprezentačný basketbal. Už vo štvrtok 22. februára o 18.00 h môžete prísť podporiť našu mužskú reprezentáciu. Na úvod kvalifikácie o postup na EuroBasket 2025 ju čaká Belgicko. Vstupenky si môžete zakúpiť na tomto linku: https://www.bit.ly/svk-bel