Inter ani Handlová nedovolili súperom mečbaly, Lučenec áno

Basketbalisti Interu Bratislava zvíťazili v druhom štvrťfinále Niké SBL na domácej pôde s Prievidzou 92:66. 

Inter mal veľmi zlý úvod do zápasu. Po päť a pol minútach prehrával 0:13 a vyzeralo to na jasný priebeh zápasu. Body sa mu následne získavali ťažko. Pri prvých dvoch presných hodoch boli hráči faulovaní a k dispozícii mali aj po trestnom hode.

V druhej štvrtine Prievidza mierne povolila, desaťminútovku prehrala o bod. Interu, hlavne Daishonovi Smithovi sa darilo na trojbodových pokusoch, keď ich premenil štyri. Aj vďaka tomu sa domáci dotiahli v prvom polčase na šesť bodov.

Inter vstúpil do druhého polčasu v lepšom svetle, v tretej štvrtine sa doťahoval a najbližie k súperovi bol na dva body. Vyrovnať sa mu podarilo za stavu 54:54 dve minúty pred koncom tretej štvrtiny. Do poslednej časti zápasu šli domáci už s náskokom, ktorý navýšili aj na osem bodov. Prievidza začala vo veľkom množstve chybovať, čo pridávalo na naláde domáceho tímu. Napokon sa žltočierni tešili z výhry 92:66. 

V akcii bol aj víťaz základnej časti z Levíc, ktorý si vybojoval na pôde Lučenca dva mečbaly, keď zvíťazil 88:57Možnosť mečbalov zmarila hráčom Komárna Handlová, ktorá na domácom ihrisku zvíťazila 94:73. 

Niké SBL - štvrťfinále

Inter Bratislava - BC Prievidza 92:66 (37:43)

Inter: Pavlovič 25, Smith 23, Daye 14, D. Koller a Zdanavičius po 2 (Sudžum 9, Szabó 8, Kozlík 6, Hudec 3, Ďurečko a M. Koller 0)

Prievidza: Taylor 19, Jackson 18, Milner 13, Rhodes 7, Bolek 5 (Belikov a Kincel po 2, Hričo, Chlupis, Krčmárik, Lukáč a Teličák 0)

TH: 15/11 – 9/7, Fauly: 18 - 15, Trojky: 15 - 9, Rozhodovali: Ženiš, Šarišský, Bara

/stav série - 1:1/

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Interu: „Vynikajúce! Začali sme veľmi nervózne, neboli sme organizovaní. Ani v útoku ani v obrane. Akoby sme za päť minút chceli vyhrať zápas a mysleli si, že bude rýchlo hotovo. Ale potom sa všetko začalo od vynikajúcej obrany, vyšlo zopár striel, zopár útokov. Neviem, kedy bol v play off polčas 55:23... Aj atmosféra bola vynikajúca. Na Pasienkoch sme dlho takú nemali. Môžeme sa tešiť, že sa tu bude hrať aj budúci utorok. V sobotu sa budeme snažiť hrať čo najlepšie, aby sme prekvapili.“

Ozren Pavlovič, hráč Interu: „Prievidza je dobrý tím, ak netrafíte zopár striel, vyšplhá sa po vašom chrbte. Pokiaľ ide o rýchlu tranzíciu, sú jedni z najlepších v lige. Začali sme trocha ťažkopádne, minuli zopár striel z dobrých pozícií. Otvoril sa im priestor a hrali tak s vyšším sebavedomím. Ale my sme sa vrátili do stretnutia. Boli sme si vedomí našich kvalít, išli akciu po akcii a konečne vo štvrtej štvrtine sme ich zlomili. Zaslúžene sme doma vyhrali.“

Saša Jankovič, tréner Prievidze: „Bol to zápas dvoch odlišných polčasov. Prvý sme začali výborne. Hrali sme tímovo, bránili, behali. Fungovalo všetko, na čom sme sa dohodli. V druhom polčase sa niektorí kľúčoví hráči dostali do problémov s faulmi, ktoré sme museli riešiť. Inter pritvrdil v obrane a začal hrať famózne v útoku. Všetko mu padalo. Nám už nepadlo nič. Chalani išli s hlavami dole. Gratulujem teda Interu, tento výsledok si zaslúžil.“

Lukáš Bolek, hráč Prievidze: „Prvú štvrtinu – celkovo úvod – sme zachytili s takou energiou, s akou sme chceli a myslím, že polčas sme mohli vyhrať aj o viacej bodov. Celkovo si myslím, že sme urobili strašne veľa chýb. Aj čo sa týka nášho skauting reportu. lebo veci, na ktorých sme sa dohodli, sme totálne nesplnili.“

BKM Lučenec - Patrioti Levice 57:88 (30:42)

Lučenec: Givance 22, V. Kneževič 10, Rákai 6, Zorvan 5, Siládi 2 (Sapiega a Young po 6, Aidi, Grenda, Ištok a Skubeň 0)

Patrioti: Wheeler 21, Adaway 15, Howard 12, Abrhám 9, Vrbica 5 (Bojanovský 12, Kováč 7, D. Kneževič 3, Solčánsky, 2 Kulčár 1, Pažický 0)

TH: 10/7 – 16/13, Fauly: 19 - 13, Trojky: 2 - 11, Rozhodovali: Tomašovič, Bartoš, Izák

/stav série - 0:2/

Povedali po zápase:

Jordi Guárdia, tréner Lučenca: "Je to 0:2 v sérii. Boli sme v zápase 27 minút, ale potom sme ich nevedeli zastaviť. Nemali sme vydarené stretnutia z trojbodovej vzdialenosti a stále prišli aj nevynútené chyby. Ak chceme vyhrať, tak to musí byť takmer perfektné, čo nie je jednoduché. Teraz je čas na analýzu a robotu. Najdôležitejšia vec teraz, mimo taktiky, je naše nastavenie na zápas č. 3. Som si istý, že sa ako tím a individuálne nevzdáme, a pôjdeme sa do Levíc pobiť o víťazstvo. Stále to dokážeme a prvá vec je, aby sme tomu verili. Zvládneme to. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli do haly. Uvidíme, či sa stretneme ešte najbližší utorok. Ideme do toho."

Michal Madzin, tréner Patriotov: "Veľmi šťastný za víťazstvo. Možno záverečné skóre neodzrkadluje priebeh vzhľadom na to, aký stav bol ešte v tretej štvrtine. ale som rád, za tú zvýšenú energiu, od toho sa potom odvíjal aj náš útok. Ďakujeme fanúšikom za obrovskú podporu, cítili sme energiu na ihrisku, ktorú nám dali a ideme sa nastaviť na domáci zápas."

David Abrhám, hráč Patriotov: "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, v tejto atmosfére sa hrá vždy ťažko. Lučencu išlo prakticky o veľa a myslím si, že sme tento zápas zvládli, splnili sme to, čo sme chceli. Nedovolili sme, aby sa udialo to, čo bolo v prvom zápase, že sme nastúpili možno trochu, nepovedal by som, že vlažne, ale Lučenec hral dobre a my sme nebránili, tak ako by sme chceli. Myslím si, že teraz sme už od prvej minúty dodržali to, na čom sme sa dohodli a konečný výsledok to len odzrkadľuje. Ale určite aj Lučencu ide kredit za to, že bojovali, že sa nevzdávali do konca, mali tu skvelú atmosféru, takže gratulujem aj im."

MBK Handlová - BC Komárno 94:73 (52:39)

Handlová: Johnson 26, Yarbrough 24, Petráš 21, Láštic a Moffe po 5 (Marrov 14, Balčiunas 5, Obert 3, Bolf, Pipíška a Vranský 0)

Komárno: Gilbreath 23, Walker 13, Páleník 12, Volárik 4, Nuhu 2 (Harvey 8, Tate 6, Dolník a M. Foltín po 3, Danielič a Halász 0)

TH: 17/16 – 23/18, Fauly: 22 - 21, Trojky: 12 - 11, Rozhodovali: Kúkelčík, Zubák, Margala

/stav série - 1:1/

Povedali po zápase:

Nenad Miloševič, tréner Handlovej: "Nastúpili sme s úplne inou energiou, ako naposledy. V tomto zápase hráči ukázali túžbu po víťazstve. Verím, že to nebol jediný zápas, v ktorom sme ukázali, že môžeme konkurovať aj tak kvalitnému tímu, akým je Komárno. Avšak, ako trénera a bývalého hráča Handlovej ma mrzí, že na takýto dôležitý zápas play off neprišlo viac fanúšikov. Takúto Handlovú si nepamätám a musím povedať, že som sklamaný.“

Juraj Láštic, hráč Handlovej: "V prvom rade by som chcel pogratulovať Komárnu k skvelému výkonu. Podali sme skvelý výkon a ukázali sme, že vieme bojovať ako kolektív. Avšak, tento výsledok by nebol taký jednoznačný bez našich fanúšikov, ktorým ďakujem. Verím, že v ďalšom zápase halu zaplníme, aby sme opäť vytvorili takúto úžasnú atmosféru."

Ivan Djordjevič, tréner Komárna: "V tomto zápase sme neukázali hru, na akú sme zvyknutí, hrali sme jemne. Handlová ukázala v tomto zápase krásnu akciu. Teraz je na nás ukázať reakciu a budeme ďalej bojovať."

Samuel Volárik, hráč Handlovej: "Ukázali sme odlišný výkon, ako v prvom zápase. Nedokázali sme sa odprezentovať tak, ako na domácej palubovke. Stav je vyrovnaný a ideme ďalej. Doma sa pobijeme o ďalšie víťazstvo!"

 


Nasledujúce zápasy

Pre vybrané tímy nie sú naplánované žiadne zápasy