Inter hrá ďalší zápas na Pasienkoch, proti bude stáť posledná Nitra

Basketbalisti Interu Bratislava hrajú od 18:00 29. kolo Niké Slovenskej basketbalovej ligy. Na znovuotvorených Psaienkoch privítajú posledný celok súťaže z Nitry. 

Pre Inter to je dôležitý zápas v boji o pozíciu v play-off. Na svojom konte má zatiaľ desať výhier a je na siedmom mieste. O pozíciu vyššie sú Spišskí Rytieri s trinástimi výhrami a na ôsmej priečke Lučenec so siedmimi víťazstvami. 

"My vieme, čo musíme robiť. Dobre sme trénovali. Pauzu sme využili na zlepšovanie sa. Teda aj na vytvorenie dobrej atmosféry a aj na dobrý tgéning. Preto verím, že v piatok budeme správne nastavení," povedal pre ligový portál tréner Interu Danilo Rakočevič. 

V premiére na Pasienkoch to domácemu celku neprialo. Aj keď zažili najväčšiu návštevu v tejto sezóne, so Spišskými Rytiermi prehrali 66:81. Sériu niekoľkých preheir ťahá však aj súper Interu, Nitra. Z výhry sa celok naposledy tešil, keď zdolal 13. januára Lučenec. Je to zatiaľ aj jediné víťazstvo v tomto roku. 

"Cez prestávku sme sa dobre pripravili. Nemali sme žiadne dni voľna, od pondelka do piatku sme tvrdo pracovali, takže verím, že sme fyzicky pripravení. Aj po psychickej stránke to bude pre nás v piatkovom zápase veľká skúška, ale sme pripravení a myslím si, že v tejto druhej fáze sezóny môžeme prekvapiť každého," uviedol pre ligový web hráč Nitry Jason Ricketts.

Ďalší program súťaže pokračuje v sobotu, keď sa odohrajú tri zvyšné duely 29. kola. Zaujímavá bude konfrontácie Svitu a Handlovej. Pôjde o priamy súboj o lepšie pozície do play-off, Handlová má 16 výhier a Svit 15. 

V ďalšom zápase vyzve Komárno na domácej palubovke Lučenec, ktorému nevychádza aktuálna sezóna. Pre Komárno teraz bude dôležitý každý zápas, skončiť môžu druhí, no aj šiesti. S Prievidzou a Svitom majú rovnaký počet výhier. Práve Prievidza bude pred domácou kulisou hostiť Spišských Rytierov, ktorí sú namotivovaní po výhre na Pasienkoch.