Inter U15 na EYBL. Randuška v ALL star päťke turnaja

Inter Bratislava U15 si pripísal na European Youth Basketball League (EYBL) v dňoch 27. - 29. januára dve výhry a rovnaký počet prehier. Celkovo obsadil tretiu priečku so ziskom šiestich bodov.

V prvom zápase ich vyzval TJ Sokol Pražský a Inter nebol ďalleko od prvej výhry na turnaji. S českým súperom prehrali veľmi tesne 68:70. Po troch štvrtinách viedli o osem bodov, no v polsednej štvrtine súper zabral a vyhral ju o desať bodov. Z Interu sa najviac darilo Gregorovi, ktorý si pripísal 28 bodov. Z Prahy to bol Nosek so ziskom 20 bodov.

V druhom dueli sa stretol slovenský zástupca s KK Pro Basket. Tento duel bol o niečo jednoznačnejší a Inter v ňom prehral 48:58. Najlepšia pre nich bola posledná časť zápasu, v ktorej udržali remízu 9:9. Ostatné štvrtiny prehrali. Najviac bodov nastrieľal Bruno Randuška - 12.

Inter už na turnaji trpkosť prehry nezacítil a ostatné duely vyhral. Najskôr si poradil s KK Ajdovscina vysokým rozdielom 74:46. Okrem poslednej štvrtiny dokázal bratislavský klub vyhrať všetky ostatné vysokými rozdielmi. Najviac bodov získal opäť Bruno Randuška a to 18.

V pooslednom zápase si Inter poradil veľmi tesne s BUBA Basketball a to 61:59. Duel bol veľmi na hojdačkách, po prvom polčase viedol Inter o štyri body, no BUBA si následne nedokázala udržať jednobodové vedenie po tretej časti zápasu. V poslednej časti Inter vyhral o tri body a pripísal si dva body za výhru.

Inter tak skončil v tabuľke na treťom mieste so ziskom šiestich bodov. Prvé dve pozície obsadili premožitelia Interu, Sokol Pražský a KK Pro Basket. Šesť bodov získali aj ďalší traja súperi, no o najlepšej pozícii Interu rozhodol rozdiel košov.

Inter si vďaka dobrým výsledkom zaslúžil aj dve ocenenia. Bruno Randoška bol vyhlásený do ALL Star Teamu turnaja a Alex Valocsay bol vyhlásený za MVP svojho tímu.