Komárno porazilo v Alpe Adria Cupe Kolín

Pre BC Komárno sa účinkovanie v Alpsko-jadranskom pohári zatiaľ vyvíja nad očakávania, svoje druhé víťazstvo a udržanie stopercentnej bilancie získali proti kvalitnému českému Kolínu.

Komárno odštartovalo cestu za ďalším úspechom v Alpsko-jadranskom pohári veľmi dobre, síce v úvode doťahovali menšie manko, ale 8-bodovou šnúrou dostali vedenie na svoju stranu. Kolín sa neustále držal na dostrel, ale vydarená koncovka v podaní americkej dvojice Jenkins a Stuckey priniesla po prvej štvrtine priaznivý stav – 24:21. V druhej časti sa domácemu tímu podarilo dokonca vyrovnať na 32:32 v 6. minúte, ale „diabli“ k obratu svojho súpera nepustili. Prišla totiž trojková kanonáda Gašiča s Volárikom, vďaka ktorej získalo Komárno komfortné 10-bodové vedenie po prvom polčase – 52:42.

Kolín odštartoval cestu za obratom, najmä Slavinskas s Marešom, ale Komárno si postrážilo tlak svojho rivala. Aj naďalej dokázalo držať približne rovnaké vedenie, ako tomu bolo na polčasovej prestávke. Český tím predsa len zdramatizoval dianie, najmä vďaka Šiškovi sa vrátil ešte v tretej štvrtine do boja o víťazstvo. Ukázalo sa to aj na svetelnej tabuli, Komárno už viedlo len 2 body – 66:64. K zlému scenáru, akým bola strata vedenia, našťastie neprišlo. Za „diablov“ potiahol v týchto chvíľach Volárik. Najmä vďaka jeho bodovému príspevku si už zverenci trénera Zlatka Jovanoviča nenechali zobrať z rúk druhé víťazstvo v skupine.