Levičania si potrážili záver, opäť si zahrajú finále Niké SBL

Basketbalisti Patriotov Levice postúpili do finále Niké SBL. V rozhodujúcom piatom zápase zdolali hráčov BC Komárno 78:67 a do finále postúpili po výhre 3:2 na zápasy. 

Najlepším strelcom domácich hráčov sa stal Daško Kneževič, ktorý nastrieľal cez 20 bodov. Na strane hostí sa najviac darilo Harveymu, ktorý nastrieľal 28 bodov. Rytieri a Levičania sa stretnp opäť vo finále, naposledy si v tejto fáza zmerali sily v sezóne 2020/2021. 

Niké SBL - semifinále

Patrioti Levice - BC Komárno 78:67 (37:37)

Levice: Kneževič 23, Abrhám, Bojanovský po 13, Howard 9, Vrbica 8, Kováč 6, Wheeler 4, Pažický 2, Adaway, Chaban, Solčánsky, Krajčovič

Komárno: Harvey 28, Nuhu 13, Gilbreath 10, Páleník 6, Tate 4, Volárik, Danielič po 3, Halász, Dolník, Walker

"Sú to pre mňa ťažké momenty. Som smutný, no zároveň aj hrdý. Toto je basketbal. Hrať proti Leviciam 200 minút toľko zápasov je náročné. Boli sme len kúsok od postupu. Boli to nádherné štyri mesiace s týmto tímom. Ďakujem prezidentovi klubu za podporu, som srdečný muž. Bolo tam veľa zmien, raz hore, raz dole. Ukázali sme dobrý basketbal. Snažili sme sa tím stabilizovať. Je to ľahké povedať, že sme vyhrávali o 15 bodov, no je náročné udržať takéto vedenie celý zápas," povedal po zápase tréner Komárna Ivan Djordjevič. 

"Začali sme v stave 2:18. Keby mi niekto povedal, že by sme vyhrali dvojciferným výsledok, nikto by neveril. Vrátili sme sa a sme šťastní, čo sme dokázali dnes. Dnes sme možno ukázali sami sebe, čo sa má robiť. Sami vidíme, kto hral super. Tím vie, kto to zabezpečil. Sú zápasy pred nami, v ktorých budeme potrebovať výkony aj ďalších hráčov. Okrem útoku sme ubránili Komárno na 67 bodov, čo je veľmi dobré," dodal tréner Levíc Michal Madzin.

"Bola to veľmi náročná séria. Všetci diváci na Slovensku si zaslúžili tento piaty zápasy. Začali sme veľmi nervózne, neviem čoho sme sa báli. Ďalej sme bojovali, zlepšili obranu. Som rád, že sme to takto zvládli. V každom zápase to u nás môže potiahnuť niekto iný. Dnes to tréner rozložil viac na Slovákov. Komárnu ide veľký kredit za to, ako v sérii bojovali," konkretizoval hráč Levíc Dávid Abrhám.