Levice idú na Final Four s dvomi predošlými prehrami. Zápas s Rytiermi bude podľa Madzina špecifický

Patrioti Levice sa taktiež zúčastnia na Final Four slovenského pohára, ktorý sa uskutoční od 17. do 18. februára v lučeneckej Aréne. 

Podľa hlavného trénera Michala Madzina klub nemal dostatok času pripravovať sa na tento turnaj. "Sústredili sme sa hlavne na zápas, ktorý nás čakal v utorok s Komárnom, tým pádom sme sa nemali priestor pripravoať na pohár. Mali sme za posledný týždeň tri zápasy, takže nebol priestor, aby sme mysleli na pohár,” uviedol Madzin. 

Ako ďalej dodal, neberie to ako nevýhodu oproti ostatným klubom, ktoré majú takmer týždeň voľno pred Final Four. "Potrebovali sme ten zápas dohrať, bol dlhodobo naplánovaný, museli sme sa vysporiadať so zápasovým programom a zodpovedne sa pripraviť na to, či nás bude čakať koncom týždňa,” doplnil tréner. 

V semifinále Patrioti narazia na Spišských Rytierov, čo bude duel prvého s druhým v Niké SBL. "Verím, že to bude dobrý zápas na neutrálnej pôde, čo je vždy trochu špecifické oproti ligovým zápasom. Bude to napínavé,” opísal Madzin. 

V sobotu sa Levice predstavili na palubovke Interu, ktorý nemal dobrú sériu. Levice tam však prerali 61:83. "Hrali sme zlý zápas z našej strany, naopak Inter bol plný energie, bol pre nich naozaj dobrý zápas. My sme urobili veľa chýb hlavne v obrannej časti. Bol to ozaj nešťastný zápas z našej strany,” vysvetlil tréner. Levice rovnako prehrali aj s Komárnom 62:78 a do Final Four idú s nepriaznivou sériou dvoch zápasov. 

Tímu bude s určitosťou chýbať Slovinec Miha Lapornik, ktorý neodohral už ani duel na Interi. V poslednom dueli v Európskom pohári FIBA proti Kyjevu nastrieľal 14 bodov, pripísal si aj 3 doskoky a 3 asistencie. 

Levice sa v semifinále stretnú so Spišskými Rytiermi. Zápas začne o 20:15. V prvom semifinále sa stretnú Iskra Svit a BKM Lučenec.