Levice na domácej pôde druhé, najlepším hráčom Alex Krajčovič

ŠBK Junior Levice odohrali od 2. - 5. februára na domácej pôde European Youth Basketball League v skupine A. Dokopy odohrali štyri zápasy a obsadili tretiu priečku za 3 výhry a jednu prehru.

Hneď v prvom dueli narazili na najlepší tím v tejto kategórii, Orange Lions Academy z Holandska, ktoré ale podľahli len 67:79. Najlepším hráčom bol Alex Krajčovič so ziskom 25 bodov. V ďalších dueloch domáci klub premožiteľa nenašiel.

V piatok sa stretli v zápase s London Elite, ktoré zdolali vysoko 103:54. Najlepšia pre Levice bola druhá štvrtina, ktorú vyhrali 48:14. Opäť sa najviac darilo Alexovi, ktorý si pripísal na konto ďalších 29 bodov.

V treťom dueli si zmerali sily s českým Basket Brno. Tento duel bol mimoriadne vyrovnaný a víťazne z neho vzišiel domáci klub, ktorý vyhral 70:69. Po prvom polčase viedli Levice 34:31, no najmenej sa im darilo v tretej časti, ktorú prehrali 17:26 a do poslednej štvrtiny išli za stavu 51:57. Práve v poslednej desaťminútovke Levice zabrali a dokázali ju vyhrať o sedem bodov, čím si zaistili jednobodové víťazstvo. Najviac sa znovu darilo Krajčovičovi, keď získall 21 bodov.

V poslednom zápase na turnaji, ktorý odohrali v nedeľu, sa stretli s Lublinianka KUL Basketball, s ktorým si poradili 83:61. V tomto dueli získal Alex Krajčovič najviac bodov v štyroch dueloch - 30. Celkovo si tak pripísal na svoje konto 105 bodov.

"6 výhier a 2 prehry (s holadským a rumunským tímom) je celková bilancia našich juniorov po odohraní dvoch turnajov v Rumunsku (v októbri 2022) a počas uplynulého víkendu v Leviciach. Tieto dve prehry rozhodli, že naši hráči obsadili v celkovej tabuľke tejto skupiny 3. miesto a len o kúsok im uniklo druhé postupové miesto, znamenajúce postup do finálovej fázy EYBL, divízia South," uviedol klub na sociálnej sieti.