Levice neuspeli na Cypre, prehrali s Keravnosom 77:68

Autor TASR

Nikózia 19. októbra (TASR) - Basketbalisti Patriotov Levice neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v D-skupine Európskeho pohára FIBA, na ihrisku cyperského Keravnosu Strovolou prehrali 68:77 a na úspech v súťaži tak stále čakajú. V stredu 26. októbra o 18.00 h je na programe ďalšie stretnutie, slovenský zástupca sa tentoraz predstaví na palubovke českej Opavy.

Európsky pohár FIBA – D-skupina:

BC Keravnos Strovolou – Patrioti Levice 77:68 (43:34)

Najviac bodov Keravnosu: Krubally 27, Stylianou 14, Burns 13 - zostava a body Levíc: Wade-Chatman 19, McCallum 12, Lapornik 10, Bachan 5, Bojanovský 4 (Freeman 16, Kotásek 2, Kovac 0)

TH: 22/19 – 12/7, fauly: 16 - 19, trojky: 8 – 7, štvrtiny: 21:16, 22:18, 20:13, 14:21, rozhodovali: Zupančič (Slov.), Manheim (Izr.), Jovanič (Bos. a Herc.)

Patrioti neodštartovali cestu za prvým víťazstvom v súťaži ideálne, po dvoch minútach a nepriaznivom stave 0:7 si musel tréner Madzin zobrať oddychový čas. Žiadaný efekt to neprinieslo, domácemu Keravnosu sa podarilo v 5. minúte odskočiť na dvojciferný náskok (14:4). Nádej na obrat vykresali McCallum s Wade-Chatmanom, spolu s hráčmi z rotácie sa podarilo Leviciam stiahnuť na rozdiel jedného útoku. Domácim sa úspešne darilo odpájať z hry Lapornika s Bojanovským, úvodnú časť preto vyhrali 21:16. Druhá štvrtina bola vo veľmi podobnom duchu, Keravnos opäť raz bodovo odskočil a Levice dlho hľadali ideálnu hernú taktiku. V tomto úseku ju dlhodobo nevedeli nájsť, preto po prvom polčase prehrávali 34:43.

Nádeje na úspech sa rozplynuli hneď na začiatku tretej časti, Patrioti nezachytili nástup a dovolili domácemu tímu odskočiť na 20-bodový rozdiel. To sa ukázalo z pohľadu vývoja stretnutia ako rozhodujúce, keďže kľúčoví hráči sa nedokázali výraznejšie bodovo presadiť. Aj preto bol pred poslednou štvrtinou stav 47:63. Levičania sa snažili urobiť niečo so zápasom, ale k obratu, respektíve k dramatizácii ich skúsený cyperský celok už ale nepustil. V závere sa aspoň kozmeticky podarilo stiahnuť manko.

hlasy po zápase:

Michal Madzin, tréner Patriotov: "Mrzí ma vstup do zápasu. Myslím si, že sme veľmi rýchlo nechali Keravnosu zobrať si dvojciferné vedenie. Bolo to našou nepozornosťou v útoku a stratenými loptami, ktorými sme dali súperovi ľahké zakončenia. To dalo ako keby zápas do rúk Keravnosu. Som rád, že sme to nezabalili, aj keď sa to začalo pre nás vyvíjať negatívne a do konca sme bojovali. Boli tam možno momenty, kedy sme sa mohli ešte viac priblížiť. Hlavne s prvým polčasom nie sme spokojní, ako sme celkovo fungovali. Treba sa z toho poučiť a verím, že v ďalšom zápase budeme mať lepšie riešenia a energiu."

V stredu 26. októbra o 18.00 h je na programe ďalšie stretnutie, slovenský zástupca sa tentoraz predstaví na palubovke českej Opavy.