Levice proti Keravnosu o všetko

Pred Patriotmi Levice je v Európskom pohári FIBA po prestávke ďalší duel s víťazným podtónom. Len úspech proti cyperskému Keravnosu ich môže udržať v hre o pokračovanie v tejto súťaži. Pomôcť v tomto dôležitom zápase môžu očakávať tiež od plných tribún, ktoré ich plánujú nasmerovať k druhej výhre.

Európsky pohár FIBA – D-skupina (utorok 22. novembra o 19.00 h)
Patrioti Levice – BC Keravnos Strovolou

Livestats 


Za istých okolností to môže byť zápas, ktorý vyrieši všetky postupové tajničky v D-skupine. Matematika je v tomto smere jasná, Levičania musia vyhrať, aby zostali v hre. Prehra ich dostáva mimo hry. Ak sa Keravnosu podarí uspieť a Opava zároveň prehrá s Balkanom, tak ďalej v súťaži ide cyperský zástupca. Opäť tak možno prisúdiť tomuto stretnutiu nálepku, že pôjde o všetko.

„Vieme, o čo v tomto zápase hráme. Dáme do toho maximum a budeme bojovať. Na súperovom ihrisku to bol pre nás veľmi náročný zápas. Keravnos hral veľmi agresívne a padlo im množstvo striel od ich podkošových hráčov. V rámci našej skupiny to je veľmi dôležité stretnutie a verím, že je to pekná pozvánka pre fanúšikov, ktorí si nájdu cestu do haly a pomôžu nám hrať s energiou, ktorú pre tento zápas potrebujeme mať,“ prezradil pred utorkom tréner Levíc Michal Madzin.

V prvom vzájomnom zápase síce jeho hráči neuspeli (68:77), ale na Cypre ukázali, že sa s týmto družstvo dá hrať o víťazstvo. Ako sa hovorí, každý bod rozhoduje, a to presne môže platiť aj v domácej hale. Ideálnym scenárom by tak bolo nielen víťazstvo, ale hlavne o 10 a viac bodov, čím by preskočili práve svojho utorňajšieho rivala.

„Očakávam ťažký zápas, v ktorom ide opäť o všetko. Bude to podobné stretnutie, ako na Cypre. Keravnos bude hrať agresívne, v obrane veľa 'switchovať' a na tieto veci my musíme byť pripravení. Majú v družstve mnoho skúsených hráčov, navyše ich vedie dobrý tréner. Nebude to jednoduché, preto je potrebné byť 100-percentne pripravení,“ vyjadril sa krídelník Patriotov Miha Lapornik.

Aktuálna forma hovorí v mierne prospech Keravnosu. Nedávno síce ťahal trojzápasovú šnúru prehier – s Balkanom (76:85 pp), Opavou (74:79) a doma v lige nestačil na Larnaku (47:65), ale cez víkend si napravil chuť hladkým víťazstvom nad APOP Pafos (81:53). Levice naproti tomu zaváhali doma proti Lučencu (90:95). „Samozrejme, že sme si pozreli ich zápasy a urobíme maximum, aby sme boli dobre pripravení. Poznáme už lepšie silné stránky hráčov a verím, že sa nám ich podarí pokryť lepšie, ako tomu bolo v prvom zápase. My musíme odohrať zápas, kde budeme 40 minút na maximálnej úrovni,“ uviedol levický kouč k príprave na tento duel.

Karty sú rozdané jasné, vítanou zmenou pre „žlto-zelených“ je mimoriadne vysoký záujem fanúšikov o toto stretnutie. Je dosť možné, že v utorok večer ich bude očakávať v hale mohutná podpora, ktorá ich určite poženie k tak potrebnému úspechu v Európskom pohári FIBA. „Je vždy fajn hrať pred zaplnenými tribúnami. Verím, že nám fanúšikovia pomôžu k víťazstvu. Je potrebné hrať dobrú a kolektívnu obranu, nebáť sa agresivity a špeciálne sa zamerať na ich útočné doskakovanie, takže potrebné aj odtlačenie v priestore pod košom. Ak budeme takto hrať a pomáhať jeden druhému, tak si myslím, že máme šancu na víťazstvo,“ zhodnotil Lapornik záujem fanúšikov a načrtol cestu k úspechu.

Stretnutie Levíc s Keravnosom odvysiela v priamom prenose aj športová televízia JOJ Šport.


Ďalšie články