Levice sa prebojovali do Final Four

Patrioti Levice sa stali tretím tímom, ktorý sa prebojoval do Final Four slovenského pohára mužov, ktorý sa odohrá 17. - 19. februára v Aréne v Lučenci. Vo štvrťfinále si poradili s Prievidzou.

Levice sa v semifinále stretnú so Spišskými Rytiermi, keď zdolali Prievidzu 87:77. Po prvom polčase to najskôr vyzeralo na výhru Prievidze, keď vyhrávala 38:43. Aj po tretej štvrtine vyhrávala Prievidza o 5 bodov, no rozhodla posledná časť zápasu, ktorú Levice vyhrali 26:11 a zabezpečili si účasť vo Final Four.

Najviac bodujúcim hráčom bol Slovinec Miha Lapornik, ktorý nastrieľal 25 bodov, pripísal si aj 3 doskoky a 5 asistencií. Najlepším hráčom z Prievidze bol Američan Kevin Anderson, ktorý si pripísal 19 bodov, 7 doskokov a 2 asistencie.

Levice sa stretnú s Rytiermi 17. februára. V druhom dueli sa predstaví domáci Lučenec proti víťazovi štvrťfinále BC Komárno - Iskra Svit. Tento duel sa odohrá 4. februára na palubovke Svitu.