Levice stále žijú vo svojej skupine, doma si poradili s Katajou

Basketbalisti Patrioti Levice zvíťazili vo svojom treťom vystúpení v skupine J Európskeho pohára FIBA. Na domácej palubovke si poradili s fínskym Kataja výsledok 68:55.

Levičania odštartovali duel presnou trojkou. Skóre bolo najskôr viac-menej na hojdačke. Pozitívnym impulzom do zápasu bola trojka na 18:15, čím Patrioti uzavreli prvú štvrtinu.

Druhú časť zápasu odštartovali lepšie hostia, keď sa rýchlo dostali do dvojbodového vednia. Duel však pokračoval vo vyrovnanom tempe, tímy sa dostali do jedno až trojbodového náskoku. Patrioti sa v závere prvého polčasu dostali aj na rozdiel piatich bodov za stavu 26:31, no Kataja trojkou stiahla na pollčasový výsledok 36:34.

O zápase však rozhodla tretia štvrtina. Patrioti v nej zaznamenali 21 bodov, kým Kataja len 11. Pred štartom poslednej časti bol rozdiel 12-bodový a išlo sa za stavu 57:45.

Levičania si v poslednej časti už len svoj náskok udržiavali. Viedli aj o 15 bodov, no pod desaťbodovú hranicu svojho súpera nepustili. Napokon sa domáci tešili z výhry 68:55 a pripísali si druhú výhru v skupine J. Priebežne sa s piatimi bodmi dostali na líderskú pozíciu, ich najväčším súperom bude rumunský CSM Oradea, ktorú Levice zdolali v napívanom súboji 93:91.

Najproduktívnejším hráčom Levíc bol Jalen Adaway, ktorý si v zápase pripísal double-double za 21 bodov a 13 doskokov.

"Veľmi dôležitý zápas pre nás. Celá energia šla smerom, aby sme ustrážili tento tím. Majú výborných strelcov, no my sme sa dnes v obrane rozsekali tak, aby sme ich ustrážili. Obrovská vďaka za robotu, ktorú sme dnes urobili. Tešme sa jeden deň z vedúcej pozície. Teraz sme presne v polke skupinovej fázy," povedal po zápase pre RTVS tréner Michal Madzin.

"Bol to veľmi náročný zápas. Finálne skóre neodzrkadľuje, čo sa dialo na palubovke. Ak takto budeme pracovať, budeme úspešní. Vedeli sme, akú osobu majú v tíme, že berie veľa lôpt na seba, skóruje. Podarilo sa nám ho ustrážiť," uviedol pre RTVS Dávid Abrhám.

Patrioti Levice - Kataja Basket 68:55 (18:15, 18:19, 21:11, 11:10)

Najviac bodov Levice: Adaway 21, Wheeler 11, Howard 9, Kaukiainen 9
Najviac bodov Kataja: Lufile 11, Sibande 11, Egekze 10