Levice to dokázali! V Európskom pohári FIBA postúpili ďalej

Patrioti Levice postupujú v Európskom pohári FIBA zo skupinovej fázy po fantastickom zápase proti BK Opava. V rozhodujúcom dueli zdolali českého súpera 94:80.

Po prvom polčase to ale na postup Levíc nevyzeralo. Od začiatku mali prevahu hostia, čo dokázali aj v úvodných minútach, keď nastrieľali päť bodov v rade. Levice ťahal počas celého zápasu Miha Lapornik, čo dokázal aj v prvej štvrtine, keď Levice dostal prvýkrát do vedenia. Aj keď sa po dlhý čas vyvíjal zápas vyrovnane, o jeden bod ovládli prvú štvrtinu hostia rozdielom 27:26.

Opava sa v druhej štvrtine dokázala prebojovať k oveľa vyššiemu náskoku, no aj keď domáci Patrioti vždy dokázali najskôr zareagovať, v posledných minútach druhej časti si vybojovalo náskok 54:42, s ktorým následne šli do šatní.

Druhý polčas sa javil veľmi vyrovnane. Levice si uvedomovali, že musia získať do konca 11-bodový náskok a robili všetko preto. Mali šťastie, že v tíme mali v tomto zápase Lapornika, ktorý dokázal žlto-zelených vrátiť do bojov o postup. Všetko sa zlomilo päť minút pred koncom, keď Deshawn Freeman poslal Patriotov do vedenia 78:77 a začala sa naháňačka za vytúženým náskokom.

Po tomto zlomovom momente bolo na ihrisku vidieť len jediné mužstvo - domáce Levice. Domácim vychádzal každý útok a bod po bode sa blížili k postupu zo skupinovej fázy. Po záverečnom klaksóne nastal v Leviciach výbuch radosti, keďže sa tešili z triumfu 94:80 a zaistili si postup z 2. miesta v tabuľke.

Patrioti Levice – BK Opava 94:80 (42:54)
zostava a body Levice: Lapornik 37, Freeman 29, Bachan 4, Wade-Chatman 1, McCallum 0 (Kovac 9, Kotásek 8, Bojanovský 6)