Litovský turnaj EGBL patril Starej Ture

Tím „U2006“ v dramatickom finále porazil španielsky tím z Barcelony a nadviazal tak na úspechy tímu „U2004“ zo sezóny 2021/2022, ktorému sa tiež podarilo zvíťaziť na turnaji EGBL a nakoniec aj vyhrať finálový turnaj. 

V prvý deň turnaja sme dokázali zvíťaziť v oboch zápasoch. Najprv dopoludnia sme porazili lotyšský tím Bertans Valmiera jednoznačne 61 : 39 . V druhom zápase sme narazili na španielsky tím BC CEJ Hospitalet Barcelona. Po dobrom úvode sme urobili zo zápasu ku koncu drámu, ktorú sme ale zvládli 38 : 36 a zabezpečili si tak vopred účasť v semifinále. V treťom zápase v skupine proti Jugle Riga náš tím šetril sily. Príležitosť dostali všetky hráčky a tak sme sa so súperom naťahovali až do konca zápasu, ktorý sme nakoniec prehrali 50 : 54.. Do semifinále sme postúpili spolu s Barcelonou z prvého miesta. V boji o postup do nedeľného finále sme narazili na druhý tím skupina B – TTP Riga. V tomto zápase sme nič nenechali na náhodu, celý zápas sme boli presvedčivo vo vedení a tak opäť mohlo do zápasu zasiahnuť všetkých 12 hráčok. Po víťazstve 55 : 33 sme postúpili do finále turnaja, kde nás mal čakať víťaz druhého semifinále Barcelona vs Litovská reprezentácia do 16 rokov.

Vo finále sme narazili nakoniec na tím Barcelony, s ktorým sme v základnej skupine tesne vyhrali. Tentoraz dievčatá vstupovali do zápasu s tým, že drámu už nedopustia. Hrali od začiatku koncentrovane ale aj súper bol pozorný. V prvej štvrtine sme väčšinou viedli o pár bodov ale v závere sme trochu poľavili a tak Barcelona vyhrala štvrtinu 10 : 11. V druhej štvrtine sa tímy striedali vo vedení. Za stavu 18 : 19 sa vďaka úspešným šestkám I. Mihaljevičovej dostali do vedenia naše dievčatá a do konca štvrtiny si vybudovali náskok 27 : 21. V tretej štvrtine sme pokračovali v dobrom a koncentrovanom výkone v obrane, súperovi sme skoro nič nedovolili. V útoku nám to však škrípalo ale podržali nás v ťažkých chvíľach D. Uhlíková a S.Chovaníková, ktorá zaznamenala celkovo 23 bodov, z toho 5 trojok z 10 pokusov. Po tretej štvrtine sme tak viedli už dvojciferne 38 : 28 a všetko vyzeralo že sa blíži k dobrému koncu. Na začiatku štvrtej štvrtiny sme navýšili vedenie už na 12 bodov ale tam sa niečo zlomilo. Súper pritvrdil v obrane a naším dievčatám sa začali triasť ruky. Urobili niekoľko strát a súper to okamžite využil. 3 minúty pred koncom sme tak vyhrávali už len o bod 42 : 41 a náš súper bol rozbehnutý. Dievčatá sa však nepoložili, bojovali neustále o každú loptu. Po sérii time-outov a našej hrubej chybe v obrane súper trojkou vyrovnal 14 sekúnd pred koncom na 50 : 50. V závere to zobrala na seba D. Uhlíková a 0,6, sek pred koncom ju súper pri vniku do koša fauloval. Naša rozohrávačka obe šestky premenila a dievčatá tak mohli oslavovať cenné víťazstvo.
Iva Mihaljevičova bola vyhlásená za najlepšiu hračku družstva na turnaji, Diana Uhlíková sa dostala do all stars turnaja a Alexandra Chovaníková sa stala MVP celého turnaja.

Nadviazali sme  tak na úspechy tímu U2004 zo sezóny 2021/2022, ktorému sa tiež podarilo zvíťaziť na turnaji EGBL a nakoniec aj vyhrať finálový turnaj.

Veľmi sa z tohto výsledku tešíme pretože je výbornou reklamou pre náš klub, naše malé 10 000 mestečko ale aj celý SVK basketbal. Veľmi pekne ďakujeme za možnosť zúčastniť sa tohto turnaja, ale aj celej súťaže nášmu šéfovi- p.Nerádovi- ktorý nám vytvára úžasné podmienky na dennodenné napredovanie a konfrontovanie sa s inými basketbalovými krajinami ako teraz- Lotyšsko, Litva, Estónsko a Španielsko.

Ďalší stage EGBL (dievčenská európska basketbalová liga) sa bude konať u nás v piešťanskej Diplomat aréne 23-26.9 2023. Všetkých divákov srdečne pozývame.

O výhru na tomto turnaji sa zaslúžili tieto hráčky:

Vidová, Sekerková, Mihaljevičová, Daňová, Mudranincová, Uhlíková, Chovaníková, Majerová, Dzurová, Rzeszotová a z BB nám vypomohli Porubčanová so Sedlačekovou za čo ďakujeme aj bystrickému klubu.

Tréneri- Kačmarik a Vandlík.


Ďalšie články