Lučenec padol v Komárne, Inter sa vrátil na tretiu priečku

V stredu 18. januára sa odohralo 19. kolo Niké Slovenskej basketbalovej ligy, v ktorom sa stretlo všetkých osem klubov. Ako sa im darilo?

BC Komárno si na domácej palubovke dokázal poradiť s rozbehnutým BKM Lučenec 85:67. O ich výhre rozhodla hlavne prvá štvrtina, v ktorej domáci vyhrali 22:8. Lučenec sa najbližšie dokázal súperovi priblížiť za stavu 37:32, no potom ich manko začalo výrazne narastať. Z Komárna najviac vynikala dvojica Gatling, Stuckey, ktorá nastrieľala dokopy 55 bodov. Z BKM sa darilo najviac Eaddymu, nazbieral 17 bodov.

BK Svit, ako sme predpokladali, si dokázal na domácej palubovke poradiť s BC Prievidza 82:75. Prievidza dokázala vyhrávať ešte v tretej štvrtine 45:44, no potom sa Svit rozbehol a vypracoval si náskok. Najviac sa darilo Astwoodovi, ktorý nazbieral 22 bodov a 10 doskokov.

V súboji o prvé miesto si Spišskí Rytieri poradili s Patriotmi Levice 100:89. Rytieri si vypracovali náskok už na začiatku zápasu a prvú štvrtinu zvládli 27:19. Do konca duelu už len držali svoj náskok a nedopustili prehru na domácej palubovke. V zápase najviac žiaril McGlynn z Rytierov, ktorý si pripísal 28 bodov. Na opačnej strane bol úspešný Padgett, ktorý nazbieral 26 bodov a osem doskokov. Spišiaci sa tak odtrhli na prvej priečke a majú náskok štyroch bodov a o jeden zápas navyše.

V poslednom dueli, ktorý sa odohral na Vietnamskej v Bratislave sa stretli Inter s Handlovou. Domáci klub dokázal poraziť hornonitranov 80:62. Handlová sa rozbiehala pomalšie, v prvej štvrtine získali len päť bodov, kým Inter štrnásť. Druhá časť zápasu bola o niečo vyrovnanejšia, Handlová sa dokázala trikrát dostať aj do vedenia, no Inter nepripustil prekvapenie a polčas vyhrali 39:29. V druhom polčase už Inter držal len svoj náskok a zápas na domácej palubovke dokázal vyhrať. V dueli žiaril Zdanavičius, ktorý si na svoje konto pripísal 33 bodov a 12 doskokov. Z Handlovej vynikal Američan Scott, ktorý získal 17 bodov a 13 doskokov. Inter sa tak posunul po výhre na tretie miesto v tabuľke, no má o jeden zápas k dobru pred svojimi prenasledovateľmi.