Lučenec šokoval Levice v poslednej sekunde, Žilina s trojciferným víťazstvom

Slovenská basketbalová liga pokračovala v sobotu 9. kolom. Na programe bola štvorica zápasov, pauzoval bratislavský Inter. "Žlto-čiernych" totiž už v utorok čaká odveta v Európskom pohári FIBA na palubovke maďarského Pécsu.

Po prvej štvrtine SBL sršia spokojnosťou nielen v bratislavskom Interi, ale najmä v Žiline. "Šošoni" sa nachádzajú na 2. mieste s bilanciou 6 výhier a 2 prehry. Nič na tom nezmenilo ani stretnutie s Komárnom, ktoré odohralo už tretí zápas v rade len so siedmimi hráčmi.

Takmer 1400 divákov videlo v šlágri medzi Levicami a Lučencom napätie od prvej do poslednej sekundy. Patrioti viedli ešte na začiatku poslednej štvrtiny o 5 bodov, no v samom závere spanikárili a napokon prehrali o jediný bod, keď premenil ťažkú strelu so záverečným klaksónom Andrew Eudy.

Súboj tabuľkových susedov medzi Svitom a Prievidzou zvládli lepšie hostia. Prievidžanom vyšla najmä druhá a tretia štvrtina, počas ktorej si vypracovali rozhodujúci náskok, ktorý si udržiavali až do konca.

Spišiaci čakajú na víťazstvo nad Baníkmi už rok a tento fakt sa snažili zmeniť v 9. kole. Lenže domáci vôbec nezachytili úvod stretnutia, už po úvodnej štvrtine prehrávali o priepastných 15 bodov. Handlovčanom to padalo najmä spoza trojkového oblúka, pretože počas prvého polčasu premenili až 10 striel.

BK Slávia Žilina – MBK Rieker Com-therm Komárno 105:93 (56:42)
Žilina: Jeftič a Sapp po 22, Merešš 17, Rožánek 11, Dickson 8 (Tot 12, Špaleta 8, Podhorský 3, Hoferica 2, Ďuriš a Pažický 0)
Komárno: Miloševič 21, Pipíška 19, Bowman jr. 15, Djordjevič 11, Williams 10 (Stojanov 11, Halmeš 6)
TH: 15/10 - 21/17, Fauly: 18 - 13, Trojky: 17 - 12, Rozhodovali: Kúkelčík, Šarišský, Obertová, 750 divákov

Iskra Svit – BC Prievidza 85:93 (43:48)
Svit: Nesbitt 27, Carr 18, Monček 8, Bizub 6, Baldovský 3 (Avramovič 12, Stuteville 9, Ivan 2)
Prievidza: Gačeša 20, Jovanovič 13, Johnson 11, Guillory 2, Mokráň 0 (Durmo 25, Delič 14, Majerčák 6, Antoni 2)
TH: 20/16 - 11/7, Fauly: 17 - 20, Trojky: 3 - 8, Rozhodovali: Tomašovič, Kiss, Karnay, 600 divákov

Patrioti Levice – BKM Lučenec 79:80 (36:40)
Levice: Hot 18, Perovič 17, Juríček 12, Krajčovič 5, Bachan 3 (Žiak 15, Bojanovský 6, Kirves 3, Hill 0)
Lučenec: Caffey 26, Dunne 13, Basabe 12, Musil a Zorvan po 2 (Murray-Boyles 10, Eudy 8, Jackuliak 5, Anikienko 2)
TH: 18/11 - 13/10, Fauly: 18 - 19, Trojky: 12 - 12, Rozhodovali: Brziak, Bara, Doušek, 1400 divákov

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Baník Handlová 85:87 (44:48)
Spišská Nová Ves: Alleyn 29, Krajňák 15, Maxwell 13, Nottage 12, Thompkins 5 (Židzik 7, Sewiol 4)
Handlová: Mrviš 22, Jankovič 13, Halada a Mitrovič po 11, Petráš 8 (Radukič 16, Jašš 5, Baltus 1)
TH: 27/20 - 28/21, Fauly: 21 - 25, Trojky: 7 - 14, Rozhodovali: Zubák, Karniš, Gacík, 200 divákov