Mladíci do 18 rokov na Challengeri naďalej stopercentní, sú už istým víťazom E-skupiny

Slovenskí basketbalisti do 18 rokov pokračujú vo víťaznej jazde na FIBA European Challengeri v Leviciach, po triumfe 67:57 nad Rumunskom sú už istým víťazom E-skupiny. Skupinovú fázu zakončia vo štvrtok 5. augusta o 18.00 h súbojom so Švajčiarskom.

Basketbalisti Slovenska vybehli na súpera s veľkou energiou a vo vysokom tempe zbierali body ako na bežiacom páse. Ústrednou postavou úvodných minút bol Novák, vďaka jeho výraznému bodovému príspevku viedli domáci 11:2. Rumuni síce zaujali 6 bodmi v rade, ale prvá štvrtina bola v réžii Slovákov - 20:10. V druhej 10-minútovke sa pridalo na bojovnosti, najskôr z toho ťažil náš súper, ale postupom času sa veci vrátili do zabehnutých koľají. Slovensko malo kontrolu nad dianím na palubovke, na polčasovú prestávku šlo za priaznivého stavu 35:23.

Druhý polčas nezačal pre zverencov trénera Karola Wimmera ideálne, od Rumunska inkasovali 6 bodov v rade. Následne sa však vymanili z počiatočného tlaku a opäť výraznejšie odskočili svojmu súperovi. Slovenskí mladíci kráčali pevným krokom za druhým triumfom na turnaji, po 30 minútach vyhrávali 56:43. Domáci basketbalisti sa nezľakli priaznivého vývoja duelu, v záverečnej časti pokračovala ich hladká cesta za víťazstvom. Koncovku si postrážili a mohli sa tak radovať z celkového triumfu v skupine.

FIBA U18 European Challenger - E-skupina:

Slovensko - Rumunsko 67:57 (20:10, 15:13, 21:20, 11:14)

Slovensko: Novák 16, Malovec 13, Borodovčák 7, M. Koller a Solčanský 4 (Randuška 8, Rančík 6, D. Koller 5, Boros a Minarovjech po 2)

Rumunsko: Colceag 9, Somačescu 7, Lungu 6, Coste 2, Neascu 0 (Antonescu 13, Cret a Marinau po 8, Illie a Muresan po 2, Lapuste a Oprea 0)

TH: 24/18 - 14/10, Fauly: 16 - 22, Trojky: 7 - 5, Rozhodovali: Putenko (Rus.), Kowalski (Poľ.), Docenko (Ukr.), 100 divákov.

Povedali po zápase:

Karol Wimmer, tréner Slovenska: „Myslím si, že výsledok je lepší ako predvedená hra. Ono sa to dalo čakať, pretože Rumuni hrajú dosť tvrdý moderný basketbal, čo väčšina slovenských hráčov nemá rada. Celkom sa nám s tým podarilo vyrovnať. Víťazstvo teší. To, či sme prví v skupine, tým by som sa moc nezapodieval, lebo je pred nami ešte jeden zápas pred sebou. Ten by sme tiež radi vyhrali, bude však asi najťažší.“

Sebastián Rančík, hráč Slovenska: „Podľa mňa sme vybehli celkom solídne. Počas celého zápasu sme si udržiavali náš náskok a dotiahli sme to do víťazného konca.“