Patrioti vstúpili do finále jasnou výhrou

Basketbalisti Patriotov Levice zvíťazili v úvodnom zápase finále Niké SBL. Na domácej palubovke zdolali Spišských Rytierov 91:75 a vo finálovej sérii sa ujali vedenia 1:0. Finále sa hrá na tri víťazné duely. 

Levičanov vo veľkej miere potiahol Ben Kovac, ktorý nastrieľal 20 bodov, ku ktorým pridal štyri doskoky a tri asistencie. Na druhej strane mal rovnaký počet bodov Wesley Harris, ktorý k dvadsiatim bodom pridal deväť doskokov. 

Niké SBL - finále

Patrioti Levice - Spišskí Rytieri 91:75 (45:38)

Levice: Kovac 20, Howard, Kneževič, Wheeler po 15, Bojanovský 12, Adaway 9, Abrhám 3, Vrbica 2, Pažický

Rytieri: Harris 20, Reeves 18, Lopez 14, Hlivák 9, Juríček 8, Mrviš 6, Antoni, Pipkins

Michal Madzin, tréner Patriotov: "Tešíme sa z víťazstva v extrémne náročnom zápasovom programe, našťastie sme to zvládli. Myslím si, že je to veľmi dôležitý vstup do série."

Boris Bojanovský, hráč Patriotov: "Myslím si, že sme začali dobre. Od začiatku to bola naša hra. V prvom polčase mala Spišská veľa útočných doskokov, tam bol hlavný problém v našej obrane, pretože bolo mnoho druhých šancí. V druhom polčase už nemali toľko doskokov, potom sme sa im trochu vzdialili náskokom a už sme si to len udržiavali."

Teo Hojč, tréner Rytierov: "Zápas sa odvíjal tak, že v určitom momente tretej štvrtiny sa to podľa mňa zlomilo. Hovorili sme o tom, že nenecháme Levice, preto si to musíme lepšie postrážiť v ďalších zápasoch, keď chceme pomýšľať na lepší výsledok.Spravili sme nejaké chyby, to je normálne, pretože hráči nie sú roboti. Myslím si, že keď si to pozrieme, tak by sme mali odstrániť tie chyby a urobiť niektoré veci v obranných a útočných systémoch lepšie. To je celý plán, oddýchnuť si a pripraviť sa dobre na ďalší zápas. Gratulujem Leviciam k víťazstvu, boli lepšie."

Adam Antoni, hráč Rytierov: "Ťažký zápas. Levice hrali výborne, posúvali si loptu. V prvom polčase sme dostali 10 trojok, to je veľa. Celkovo sme dostali veľa trojok, do ďalšieho zápasu si na to musíme dať pozor, hrať tvrdšie v obrane a nepovoliť im takéto otvorené strely. Každý vie, že keď sa Levice dostanú do laufu, tak je ich ťažké zastaviť, obzvlášť doma. Nič, je to 0:1 a séria sa presúva k nám."


Nasledujúce zápasy

Pre vybrané tímy nie sú naplánované žiadne zápasy