Pelikáni s Rytiermi do Final Four, Inter nezvládol prvú štvrtinu

BKM Lučenec a Spišskí Rytieri si zahrajú Final Four v slovenskom pohári mužov. Rozhodli o tom ich výhry v štvrťfinálových dueloch, ktoré sa hrali v stredu 11. januára.

Lučenec si na domácej pôde poradil s MBK Handlová 101:72. Okrem poslednej štvrtiny si dokázali v ostatných troch so súperom poradiť a blížili sa k 30-bodovej hranici. Paradoxne, najviac sa darilo hráčovi porazeného tímu Popovičovi, ktorý získal najviac bodov v zápase - 20. Z tímu Lučenca sa najviac darilo Sullivanovi, ktorý získal 19 bodov. Lučenec dominoval takmer vo všetkých hracích štatistikách okrem blokov, ktorých mala Handlová o dva viac.

Druhý zápas medzi Spišskými Rytiermi a Interom Bratislava priniesol v celku vyrovnaný priebeh. O výsledku ale rozhodla prvá tretina, ktorú Rytiari vyhrali 27:8. Do polčasu bol výsledok 55:30 a Inter musel dobieehať veľké manko. To sa mu aj v druhej časti zápasu darilo, ktorú vyhral 39:52. Najlepším strelcom zápasu bol McGlynn zo Spišu, ktorý nazbieral 36 bodov, jeden doskok a štyri asistencie. Z Interu sa najviac darilo Moormanovi, ktorý nastrieľal 23 bodov.

Na Lučenec bude čakať vo Final Four lepší z dvojice BC Komárno - BK Svit. Rytierov preveria v semifinále buď Patrioti Levice alebo BC Prievidza.

BKM Lučenec - MBK Baník Handlová 101:72 (56:40)
Najviac bodov: Sullivan 19, Kneževič, Zorvan po 16 - Popovič 20, Pipíška 13, Aranitovič, Rožánek po 12, 300 divákov

Spišskí Rytieri - Inter Bratislava 94:82 (55:30)
Najviac bodov: Mcglynn 36, Fusek 20, Juríček 13 - Moorman 23, Zdanavičius 15, Bulatovič 13, 300 divákov