Piešťanské Čajky sa opäť predstavia v Eurocupe Women!

Aj v sezóne 2024/2025 sa môžete tešiť v Diplomat aréne na bohatú porciu basketbalu. Piešťanské Čajky sa predstavia ako jediný slovenský zástupca v skupinovej fáze Eurocupu!

Cieľom aktuálneho majstra Slovenska je pravidelná európska konfrontácia s tými najlepšími a aj v sezóne 2024/2025 sa predstavia vo viacerých súťažiach. Tou najzvučnejšou, je druhá najlepšia klubová súťaž Európy – Eurocup Women. A vďaka renkingu z predchádzajúcich troch ročníkov sa Čajky vyhnú kvalifikácii a na jeseň ich tak čaká najmenej 6 zápasov.

„Samozrejme, tešíme sa, že sme sa dostali priamo do skupinovej fázy. Dá sa povedať, že sa to už očakávalo, pretože si myslím, že sme si za posledné obdobie nahrali body do renkingu. Uvidíme, čo nám prinesie žreb. V tomto prípade môžeme dúfať, že to bude niečo pozitívne. Urobíme všetko, aby sme na eurocupovú sezónu boli pripravení a dúfam, že sa nám podarí uhrať aj nejaký dobrý výsledok,“ povedal tréner Piešťan Peter Jankovič.

Klub z kúpeľného mesta sa objavil v 43-člennom zozname s miestom v skupinovej fáze. O zostávajúcich 5 miest zabojujú kluby v kvalifikácii, súťaž si zahrajú aj neúspešné tímy z kvalifikácie o Euroligu. Piešťany sa premiérovo v Eurocupe predstavili v sezóne 2025/2016, celkovo sa v nej predstavia 7-krát. Maximom Čajok je účasť v play off pred dvoma rokmi, keď nestačili na maďarský Pécs.

Kvalifikácia je na programe 19. a 26. septembra, následne sa skompletizuje zoznam účastníkov skupinovej fázy. Z dvanástich 4-členných skupín postupujú vždy dva najlepšie tímy a 8 najlepších klubov z tretích miest. Následne odštartuje play off, ktoré sa podobne ako skupinová fáza hrá systémom doma-vonku. Žreb nového ročníka Eurocupu sa uskutoční vo štvrtok 18. júla o 11.00 h v Mníchove.

Zoznam účastníkov skupinovej fázy Eurocupu 2024/2025:

PIEŠŤANSKÉ ČAJKY, 3x neúspešný klub z kvalifikácie Euroligy, 5x úspešný klub z kvalifikácie Eurocupu, Galatasaray Cagdas Faktoring (Tur.), BLMA, Charnay Basket Bourgogne Sud, LDLC ASVEL Feminin, Tarbes GB (všetci Fran.), Spar Girona, Hozono Global Jairis CB, Movistar Estudiantes, IDK Euskotren (všetci Šp.), Šoproň Basket, NKA Universitas PEAC (obaja Maď.), La Molisana Campobasso, GEAS Basket (obaja Tal.), KP TANY Brno, Levhartice Chomutov (obaja ČR), InvestInTheWest Enea Gorzów, VBW Arka Gdyňa, MBK Zaglebie Sosnovec, AZS UMCS Lublin (všetci Poľ.), Kangoeroes Basket Mechelen, Castors Braine, Basket Namur Capitale (všetci Bel.), Panathinaikos A.C., Proteas Voulas AEO (obaja Gréc.), Caledonia Gladiators (V. Brit.), TTT Riga (Lot.) Elitzur Ramla (Izr.), ACS Sepci-SIC (Rum.), SL Benfica, Sportiva/AzorisHotels (obaja Portug.), BCF Elfic Fribourg (Švaj.), Crvena Zvezda (Srb.), ALBA Berlín, Rutronik Stars Keltern (obaja Nem.), KIBIRKSTIS Vilnius, BC Neptunas-Amberton (obaja Lit.), Jerevan Foxes (Arm.), AEL Limassol WBC (Cyp.), Peli-Karhut (Fín.),

Účastníci kvalifikácie Eurocupu 2024/2025:

Baxi Ferrol (Šp.), BDS Dinamo Sassari, O.M.E.P.S. Battipaglia (Tal.), Bodrum Basketbol (Tur.), CS Universitatatea Kluž (Rum.), UFAB 49 (Fr.), GiroLive Panthers Osnabrück (Nem.), Iraklis SC, Pas Giannina (obaja Gréc.), TFSE-MTK Budapešť (Maď.)