Piešťany majú pred semifinále jasný cieľ, Bystričanky chcú zvládnuť derby cez kopec

Veľká noc je definitívne minulosťou a to je jasný signál, ženské semifinálové play-off série klopú na dvere. Už dnes si to rozdajú úradujúce majsterky z Piešťan so Šamorínom a ostro sledovaný súboj je na programe pod Urpínom, kde Slávia privíta ružomberské basketbalistky aj pred televíznymi kamerami.

Niké extraliga 2023/24 - vyraďovacia časť   

Semifinále play-off - 1. zápas   

Piešťanské Čajky - ŠBK Šamorín (streda o 18:00 h) – Diplomat aréna   

Čajky sa vo štvrťfinále stretli s Trenčínom a s nováčikom sa vôbec nemaznali. Po dvoch suverénnych triumfoch čakajú na štart ďalšej série už takmer dva týždne. „Nebolo to úplne príjemné, keď sme vypadli zo zápasového rytmu. Na druhej strane, mohli sme si aj trochu oddýchnuť a načerpať sily. Celý týždeň sme trénovali a na Veľkú noc sme mali voľno. Nie je to veľmi štandardné, ale je to tak nastavené, musíme sa tomu prispôsobiť a čakať na to, čo príde,“ zhodnotil posledné dni pre klubový web tréner Piešťan Peter Jankovič.

Majstrovské Piešťany čaká konfrontácia so Šamorínom, ktorý sa na postup poriadne nadrel. Partia okolo hrajúcej trénerky Timey Sujovej potrebovala s CBK Košice až tri zápasy. V tom rozhodujúcom triumfovala – 72:59 a po piatich rokoch postúpila medzi najlepšie kvarteto ligy. Basketbalistky z juhu Slovenska však teraz narazia na súpera úplne iného rangu. Čajky chcú navyše dosiahnuť na majstrovský hetrik.

Všetci vieme, aký je náš cieľ a určite nepodceníme žiaden semifinálový zápas. Budeme pripravení tak, ako máme byť. Od prvého do posledného zápasu pôjdeme naplno, ale treba sa hlavne pozerať na prvý duel a potom budeme rozmýšľať nad ďalším stretnutím. Toto je play-off, úplne iná súťaž. Aj keď sú papierové predpoklady na našej strane, ale netreba nič podceniť,“ načrtol Jankovič.

Semifinále play-off - 1. zápas   

Slávia Banská Bystrica – MBK Ružomberok (streda o 18:00 h) – Športová hala Dukla   

Podobne suverénnu štvrťfinálovú jazdu ako Piešťany, majú za sebou aj hráčky banskobystrickej Slávie.  Tie si v dvoch zápasoch splnili povinnosť v mestskom derby s vysokoškoláčkami z UMB a užili si tak dlhé voľno. Príprava prebiehala viac-menej v tom istom nastavení, akurát sme mali voľno v nedeľu a v pondelok doobeda. Sústredíme sa na naše veci, aby sme ich robili tak, ako máme. Niektoré veci sme prispôsobovali súperovi, aby sme boli pripravené na všetko,” skonštatovala trénerka bystrických púm Zuzana Žirková.

Ružomberčanky si v úvodnej sérii poradili s Young Angels Košice v najkratšom možnom čase. Víťazkám Slovenského pohára majú čo vracať, veď z piatich súbojov v aktuálnej sezóne ťahali za kratší koniec až štyrikrát.  Pôjde o súboj druhého a tretieho celku po základnej časti. Každý vie, s kým hráme, aký to bude súboj. O to viac sa musia hráčky, v prvom rade v hlavách, nastaviť a prispôsobiť tomu, čo nás čaká. Rozhodujúci bude náš výkon, ako sa my vysporiadame s ich fyzickou hrou,” dodala k súboju, ktorý vysiela v priamom prenose od 17:50 h RTVS Šport, Zuzana Žirková.