PREVIEW: Prievidza bojuje o play-off, Komárno o udržanie 4. miesta

Basketbalisti BC Komárno privítajú na svojej palubovke v piatok 10. marca o 18:00 tím z Prievidze. Zápas bude naživo vysielať RTVS Šport. 

Komárno bude bojovať o to, aby si udržal štvrté miesto v Niké SBL. Majú rovnaký počet výhier ako prehier. Takisto je na tom aj Inter Bratislava, ktorý je ich priamy konkurent. 

Komárno posledný zápas prehralo na palubovke Levic 101:74. Predošlé dva duely sa im podarilo vyhrať. Okrem ligy hrá Komárno aj Alpsko-jadranský pohár, kde ich už 15. marca čaká semifinálový duel proti Dabrowa Gornicza. 

Čo sa týka Prievidze, tá akurát okupuje predposledné siedme miesto, čo im ešte zaručuje miestenku do play-off. Náskok pred poslednou Handlovou majú dva víťazstvá a v lige ešte odohrajú celkovo štyri duely vrátane toho s Komárnom. 

Ich nevýhodou je, že všetky duely odohrajú proti prvým štyrom klubom ligy - Spišským Rytierom, Patriotom Levice a Iskre Svit. Handlová má na programe duely proti Rytierom, Interu Bratislava, Patriotom a Komárne. 

Prievidza má z posledných troch zápasov na svojom konte len jednu výhru, práve proti Handlovej 85:70. V posledných dvoch dueloch prehrali proti Interu a Lučencu, no v oboch prípadoch išlo o tesné prehry o 5 bodov.