Prievidza alebo Inter? 5. zápas o semifinále už dnes

Pre oba tímy skončil čas fráz, víťaza čaká semifinále a pre zdolaného to bude koniec v aktuálnom ročníku Niké SBL. Sériu Prievidze s Interom rozhodne až posledný možný zápas. 

Niké SBL 2023/2024 - 5. zápas štvrťfinále play off (štvrtok 25. apríla, 19.00 h):

BC Prievidza - Inter Bratislava

/stav série - 2:2/

Pred zápasom: Prievidza sa dvakrát predstavila v hlavnom meste, v oboch prípadoch odchádzala s výraznou prehrou. Prvý mečbal nevyužila vôbec podľa svojich predstáv, výsledkom tak bol najvyšší bodový rozdiel v aktuálnom play off (62:97). To je už uzatvorená kapitola, teraz sa vrátia do domáceho prostredia, v ktorom dlhodobo ťahá úspešnú sériu a spolieha sa aj na podporu fanúšikov. Zatiaľ sú tímy vo svojom prostredí 100-percentné a fanúšikovia BC dúfajú, že to zostane aj po štvrtku. "Stav série je teraz vyrovnaný, je to 2:2 a tento zápas rozhodne. Ide o všetko, lebo pre toho porazeného sa sezóna skončí. Hráme doma, takže musíme využiť domáce prostredie a začať s veľkou energiou, musíme tam nechať všetko. Už nie je čas na zakopnutia. Ideme bojovať o postup a verím, že naši skvelí fanúšikovia budú stáť za nami, tak ako počas predošlých zápasov, presne ako to vždy robia," uviedol asistent trénera Maroš Helmecy.

Interu sa podarilo odvrátiť predčasný koniec sezóny a presunúť tak tlak hlavne na stranu súpera, keďže sa po základnej časti umiestnil na oveľa lepšej pozícii. "Žlto-čierni" už dokázali na hornej Nitre bojovať o úspech, v prvom stretnutí tejto série, v tento scenár dúfajú aj vo štvrtok. Je jasné, že rozhodovať bude faktor pošetrených síl, chcenia, ale aj lavičky. Víťaz tejto série však bude mať len extrémne málo času, pretože už v sobotu pre neho štartuje semifinálová séria so Spišskými Rytiermi.


Nasledujúce zápasy

Pre vybrané tímy nie sú naplánované žiadne zápasy