Prievidžania dominovali na domácej pôde, Levice si vybojovali mečbal

Basketbalisti Patriotov Levice zvíťazili v treťom semifinále Niké SBL. Na domácej palubovke zdolali hráčov BC Komárno 99:66. V sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:1. Tímu k výhre výrazne pomohol reprezentant Ben Kovac, ktorý nastrieľal 25 bodov, ku ktorým pridal šesť doskokov a jednu asistenciu. Komárňania držali so súperom tempo počas prvého polčasu, keď bol stav vyrovnaný 46:46. Po polčase však nastrieľali len po desať bodov vo štvrtine a a Levičania si podmanili zápas.

V druhom semifinále uspeli hráči BC Prievidza, ktorí zdolali Spišských Rytierov 102:89. V sérii vyhrali prvý zápas a nedovolili Rytierom postup do finále. Prievidžania podali dominantný výkon, prekonali stobodovú hranicu v 2. a 3. štvrtine strelili viac ako 30 bodov.