Príprava na Pred-Kvalifikáciu bez výhry: SLOVENSKO – ŠVAJČIARSKO 62:68

Basketbalisti Slovenska majú za sebou aj druhý z prípravných duelov proti Švajčiarsku. Kým vo štvrtok Helvétom po dramatickej koncovke podľahli 57:59, v piatok po ďalšej stíhacej jazde prehrali 62:68

Slováci nastúpili s vervou a rýchlo sa ujali vedenia 7:0. Po timeoute sa však chytili aj hostia. V 5. minúte tak bol stav vyrovnaný 9:9 a v ďalších minútach mali Švajčiari mierne navrch. Podobný obraz ponúkla aj druhá časť. Kým domáci dokázali súperovi vnútiť rýchlu hru, mali mierne navrch, no keď sa hral pozičný basketbal, mierne strácali. Na prestávku tak odišli s mankom 30:38.

Po zmene strán začali svižnejšie Švajčiari. Vďaka tomu odskočili na 49:35. Slováci znova zabrali, až keď im priháralo a v záverečnej perióde opäť predviedli dobrý finiš. Vyše minútu pred koncom sa priblížili na 60:65, ale hostia kontrovali trojkou a odmietli akékoľvek komplikácie. Švajčiarsko tak napokon zdolalo Slovensko 68:62.

Teraz sa už slovenský výber z Bratislavy presunie do Levíc, ktoré budú vo štvrtok dejiskom jeho premiéry v druhej fáze kvalifikácie ME 2025. Zverenci kouča Nagliča na úvod privítajú Nórsko a vzápätí vycestujú do Skopje, kde narazia na domáce Severné Macedónsko. Štvrtým do partie je Dánsko, na ktoré však Slováci narazia až v novembri.

SLOVENSKO – ŠVAJČIARSKO 62:28

(16:19, 14:19, 13:13, 19:17)

SLOVENSKO: Ihring 22, Abrhám 10, Bachan 7, Mokráň 6, Krajčovič 3 (Doležaj 7, Körner 6, Fusek 1, Hlivák 0, Volárik 0).

Tréner: A. Naglič.

ŠVAJČIARSKO: Nzege 9, Zinn 9, Kübler 8, Fofana 8, Ročak 6 (Kazadi 12, Kožič 8, Anabir 3, Mbala 2, Zoccoletti 2).

POVEDAL PO ZÁPASE

Michal MADZIN (asistent trénera Slovenska): „Mali sme výborný vstup do zápasu s výbornou energiou. To je ono – musíme hrať s maximálnou energiou a bojovať o každú loptu, či v útoku alebo v obrane. Treba sa vyvarovať mdlých momentov, aby sme štyridsať minút dokázali udržať nasadenie a koncentráciu na to, čo chceme urobiť. Sú to kľúčové veci, lebo v takýchto zápasoch rozhodujú dva-tri útoku nadväzujúce na seba. Nemôžeme nechať súpera vytvoriť si náskok, čo sa nám stalo vo štvrtok aj v piatok.“