Repre sa už pripravuje na Pasienkoch. Brodziansky si chce užiť kvalifikáciu a pobiť sa o víťazstvo

Osemročné čakanie na riadne kvalifikačné boje o európsky šampionát je takmer na konci. Basketbalový sviatok sa blíži. Už vo štvrtok nastúpia naši reprezentanti v úvodnom zápase kvalifikácie proti Belgicku.

Výber Aramisa Nagliča čaká na zrenovovaných Pasienkoch hneď na úvod jeden z kľúčových súbojov. Keďže v kvalifikačnej C-skupine sa nachádza aj Lotyšsko, ktoré je jedným z organizátorov EuroBasketu 2025, v hre sú len dve postupové miestenky. V konkurencii Španielska a vyššie spomenutých tímov, vedie cesta na kontinentálny šampionát práve cez belgické „levy“. Aj o tom sme sa rozprávali s Vladimírom Brodzianskym, ktorý posledné štyri roky vládne ankete Basketbalista roka na Slovensku.

Máte za sebou úvodné dve tréningové jednotky. Aká je nálada v tíme pred úvodným kvalifikačným blokom?

„Atmosféra v šatni je super, všetci sme prišli dobre naladení. Sme pripravení do boja, chceme si užiť tú kvalifikáciu a pobiť sa o víťazstvo.“

Po predchádzajúcej úspešnej kvalifikácii, ktorú ste odohrali v Leviciach, ste sa vrátili na zrekonštruované Pasienky. Ako vnímate vynovené prostredie?

„Je to super. Konečne máme dôstojnú arénu v hlavnom meste. Sme za to radi, bodaj by ich bolo viac. Myslím, že odviedli skvelú prácu a bude nám slúžiť ešte veľa rokov.“Už ligový zápas bratislavského Interu proti Spišským Rytierom ukázal, že hala je pripravená na viactisícové návštevy. Ako vnímate fakt, že súboj s Belgičanmi bude zrejme vypredaný?

„Veľmi sa z toho tešíme. Dúfam, že ľudia nás podporia vo veľkom počte. V peknej hale sa pokúsime hrať pekný basketbal.“

S Belgickom ste sa už stretli, v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta bola z toho prehra 57:83. Odvetný duel (59:102) ste vynechali. Ako si spomínate na tento zápas?

„Belgičania majú svoju kvalitu. Viacerí hráči pôsobia v eurocupových tímoch, v minulosti dokonca aj v Eurolige. Hrajú tvrdý, fyzický basketbal. Sú veľmi dobre atleticky pripravení, na palubovke pôsobia tímovo. Sme outsiderom, ale šanca je vždy a ideme sa pobiť o víťazstvo.“