Reprezentačná dvadsiatka s výhrou a tesnou prehrou proti výberu Baskicka

Slovenská reprezentácia do 20 rokov má za sebou záverečné previerky pred B-kategóriou majstrovstiev Európy. Proti výberu Baskicka zaznamenal v piatok výhru a v sobotu prehru najtesnejším možným rozdielom.

Prípravné zápasy:

Slovensko - Baskicko 66:58 (23:21, 16:13, 10:12, 17:12)

Slovensko: Kováčik 15, Krajčovič 12, Ďurečko 7, Hudec 6, M. Koller 2 (Solčánsky 9, Lüttmerding 8, Šimko 5, Ištok 2, Dostál, D. Koller a Minarovjech 0)

Baskicko: De Las Heras a Madariaga po 10, De Castro 8...

TH: 26/12 - 13/10, Fauly: 19 - 26, Trojky: 8 - 6

Slovensko - Baskicko 62:63 (13:19, 18:10, 22:17, 9:17)

Slovensko: Kováčik 15, Krajčovič 12, Ďurečko a M. Koller po 3, Minarovjech 0 (Solčánsky 7, Lüttmerding 6, Dostál a Hudec po 5, D. Koller a Šimko po 3, Ištok 0)

Baskicko: Etxeberria a Madariaga po 11, Perez 8...

TH: 25/16 - 24/10, Fauly: 22 - 24, Trojky: 6 - 7

Povedali po zápasoch:

Nenad Miloševič, tréner Slovenska: "Hrali sme proti Baskicku, ktoré je veľmi nepríjemným súperom. Pochádzajú zo Španielska, krajiny, kde všetci vedia hrať basketbal. Ukázali svoju kvalitu. Myslím si, že nám to dalo a ukázalo veľa. V oboch zápasoch sme sa ukázali na solídnej úrovni. Samozrejme, vidíme a vieme, kde nás najviac tlačí topánka a na čom musíme najviac robiť. Na tom sme aj robili. Máme 4 dni na to, aby sme doladili veci a pripravii sa na prvý zápas proti Fínsku. V prvom stretnutí proti Baskicku sme podali koncentrovaný výkon, hlavne v štvrtej štvrtine, kontrolovali sme doskoky a nestrácali sme lopty. Myslím si, že toto rozhodlo o víťazstve. V druhom zápase to bolo naopak, v štvrtej štvrtine sme mali nízku streleckú produktivitu. Musíme proste pochopiť, že toto je už mužský basketbal. Nepremenené trestné hody a pokusy spod koša atď., nás môžu stáť víťazstvo, čo sa aj stalo. Verím, že pri znížení intenzity a objemu tréningov prídeme v najlepšom možnom rozpoložení a s veľkou energiou na majstrovstvá Európy. Hráčov musím pochváliť za doterajšiu prácu, dobre sme trénovali a pripravovali sa. Verím, že urobíme všetko, aby sme dôstojne reprezentovali Slovensko na majstrovstvách Európy v každom zmysle."

Alex Krajčovič, hráč Slovenska: "Máme za sebou posledné prípravné zápasy pred blížiaciami sa majstrovstvami Európy, ktoré nám ukázali naše nedostatky. Predviedli sme, že dokážeme hrať dobrý basketbal, len nám to musí vydržať 40 minút, aby sme v Rumunsku pomýšľali na úspech. S chalanmi sa snažíme za tú krátku dobu čo najlepšie zohrať, takže takéto zápasy nám prospievajú."