Rytieri si udržali prvú pozíciu, Inter s ďalšou prehrou

V sobotu 28. januára pokračovalo 21. kolo Niké Slovenskej basketbalovej ligy tromi zápasmi. Spišskí Rytieri si dokázali udržať prvú pozíciu výhrou nad Lučencom, Inter si pripísal ďalšiu prehru, tentokrát so Svitom a posledná Handlová si pripísala siedmu prehru v rade.

Rytieri dokázali na domácej pôde zdolať BKM Kučenec 85:78. Spišiakom sa darilo už od začiatku zápasu. Už po prvej štvrtine odskočili na päťbodový náskok, no Lučenec ešte vyhrával za stavu 12:11, potom sa už domáci rozbehli. Po prvom polčase mali už Rytieri náskok 17 bodov a bolo už takpovediac rozhodnuté o osude zápasu. V druhom polčase ale hostia zabrali a poslednú štvrtinu vyhrali o 17 bodov a celkovo prehrali len o 7 bodov.

Najviac sa darilo v zápase Američanovi Armstrongovi z Lučenca, ktorý nazbieral 21 bodov a po dve asistencie a doskoky. Z domáceho celku bol najlepší Slovák Hlivák so 17-timi bodmi.

V druhom dueli sa proti sebe postavili Iskra Svit a Inter Bratislava. Domáci si dokázali s bratislavským clekom poradiť a vyhrali tesne 84:79. Zápas bol na hojdačke, raz vyhrávali domáci, raz hostia. Po prvom polčase ale vyhrával Svit rozdielom 43:39 a do druhého polčasu šiel s miernym náskokom. Tretia štvrtina lepšie vyšla Interu a po nej vyhrávali 62:57, no vôbec nezvládli záver duelu. Inter držal náskok do stavu 76:74, no odvtedy trafili len jednu trojku, pričom Svit nastrieľal desať bodov a tak sa stali víťazom duelu.

Ako v predošlých zápasoch, aj teraz v zápase exceloval Zdanavičius, ktorý si pripísal 30 bodov a 10 doskokmi. Zo Svitu bol najlepším Američan King so ziskom 22 bodov, 1 doskokom a 4 asistenciami.

V poslednom dueli, ktorý štartoval o 19:00 sa stretli BC Komárno a MBK Handlová. Zápas si v podstate strážili domáci z juhu Slovenska, ktorý už po prvom polčase viedli o 13 bodov. V druhom polčase nezaváhali a svoj náskok si nielen udržali, ale ho aj navýšili na celkových 21 bodov a za stavu 98:77 si do tabuľky pripísali dva body.

Najlepšími hráčmi boli Srb Djordjevic z Komárna a rovnako Srb Aranitovic rovnako z Handlovej. Djordjevic nazbieral 28 bodov a Aranitovic 19.

Na tímy čaká posledná porcia 7 zápasov pred vyraďovacími duelmi. Momentálne sa na prvom mieste nachádzajú Spišskí Rytieri, ktorý majú percentil 0.810. Nasledujú za nimi Patrioti Levice, Iskra Svit, BC Komárno, Inter Bratislava, BKM Lučenec, BC Prievidza a na poslednom nepostupovom mieste MBK Handlová.