Dominantný Inter ovládol turnaj aj v Plzni, o triumfy sa starala najmä trojica hráčov

Inter Bratislava U17 vyhral turnaj European Young Basketball League (EYBL) v Plzni, ktorý sa hral od 23. - 26. novembra. Hráči z hlavného mesta vyhrali všetky svoje štyri zápasy.

V prvom dueli zdolali BC Sadyie 84:54. Svoj výkon vylepšili v druhom polčase, ktorý vyhrali 45:24. Najviac sa darilo Bruno Randuškovi, ktorý získal 21 bodov. Nad desaťbodovú hranicu sa dostali aj Maroš Golian (17) a Martin Minarovjech (16).

V druhom zápase, ktorý bol omnoho vyrovnanejší, triumfovali mladíci z Bratislavy 73:62 nad GBA Academy. Opäť sa potvrdil lepší výkon v druhom polčase, po tom prvom viedol Inter len o dva body. Dominantným výkonom pomohol k triumfu Golian, ktorý získal 29 bodov. Nad dvadsať bodov sa dostal aj Minarovjech.

Tretí zápas Interu bol v podaní streleckej efektivity a úspešnosti. Taurage BS zdolal 92:76 a strelil najviac bodov na celom turnaji. Kameň úspechu položili hráči už v prvom polčase, po ktorom viedli 44:32, ten druhý vyhrali 48:44. Dvojica hráčov Minarovjech a Golian opäť predviedla svoje skúsenosti a obaja si zhodne pripísali 23 bodov. Dvadsať bodov mal aj Randuška.

Posledný zápas mladíci vôbec nevypustili. KK Vilmsi zdolali 82:67. Tentoraz im vynikajúco vyšiel prvý polčas, ktorý vyhrali 48:32. Najlepším strelcom Interu sa opäť stal Golian s 22 bodmi. O bod menej mal Randuška.

Inter tak s prehľadom ovládol turnaj v Plzni. Ako jedinému tímu sa im podarila skvelá vec, keď triumfovali vo všetkých 8 zápasoch. So skóre 698:479 tak ovládli skupinu F.

Inter Bratislava U17 na EYBL v Plzni (23.-26. november)

BC Suadyie - Inter Bratislava 54:84 (30:39)

Najviac bodov Suadyie: Goc 11, Keskin 9, Armagan 8
Zostava a body Interu: Randuška 21, Golian 17, Minarovjech 16, Gregor 10, Kilian 5, Mrva 4, Boroš, Gregor po 3, Ure 1, Pullmann, Falis

Inter Bratislava - GBA Academy 73:62 (45:43)

Zostava a body Interu: Golian 29, Minarovjech 20, Randuška 9, Gregor 5, Ure (Gregor 4, Kilian, Falis po 3, Boroš, Mrva)
Najviac bodov GBA: Skrinski 13, Stračkaitis, Lavrinovičs po 11

Inter Bratislava - Taurage BS 92:76 (44:32)

Zostava a body Interu: Minarovjech, Golian po 23, Randuška 20, Ure 11, Gregor 8, Falis 3, Kilian, Mrva po 2, Boroš