Slovákom tesne unikol triumf proti Slovinsku

Slovenská basketbalová reprezentácia chlapcov do 18 rokov mala na dosah druhé víťazstvo v rámci B-kategórie majstrovstiev Európy v Skopje, po dramatickej koncovke však podľahli rovesníkom zo Slovinska 66:73. Skupinovú fázu uzatvoria zverenci trénera Františka Róna v stredu 1. augusta o 17.30 h, kedy bude ich súperom Albánsko.

Slovinsko - Slovensko 73:66 (13:17, 12:18, 20:15, 28:16)

Slovinsko: Glas 20, Ličen a Nemanič po 10, Jogan 4, Strel 3 (Samar 16, Vujačič 6, Šikanič 4, Kuralt, Prepelič a Stavrov 0)

Slovensko: Bátovský 18, Páleník 12, Danielič 8, Pavelka 7, Krebes 2 (Kubala 11, Erben, Kincel, Monček a Šipkovský po 2)

TH: 18/12 - 16/7, Fauly: 19 - 18, Trojky: 11 - 9, Rozhodovali: Glišič (Srb.), Begenisic (Švéd.), Bajramli (Azer.)

Povedali po zápase:

František Rón, tréner Slovenska: "Po zápase sme boli všetci sklamaní, pretože sme boli blízko k víťazstvu nad favoritom celého turnaja. Chalani vstúpili do zápasu s veľkou energiou a celý polčas výborne fungovala zónová obrana aj osobná s preberaním hráčov súpera. V druhom polčase začali Slovinci brániť agresívnejšie a trojkové pokusy strieľali s väčšou úspešnosťou ako v prvom polčase. Ešte dve a pol minúty pred koncom bol remízový stav, ale dve straty za sebou a útočný doskok súpera nám zobrali možnosť bojovať o víťazstvo do posledných sekúnd. Najviac si vážim toho, že sa tím psychicky nepoložil, keď Slovinci v tretej štvrtine takmer zmazali náš náskok a bojovali o víťazstvo až do samotného záveru zápasu."

Autor: Michal Duchovič