Slovenky chcú vo Women’s Series napraviť dojem z Košíc. V Orléans zabojujú o hlavný turnaj, trénerka Riecka: Musíme vyhrať oba zápasy

Len dva dni po neúspešnom boji o postup na majstrovstvá Európy čaká slovenskú ženskú 3x3 reprezentáciu ďalšia medzinárodná previerka. V Orléans odštartuje štvrté kolo FIBA 3x3 Women’s Series, na ktorom sa Slovenky pokúsia zabojovať o hlavný turnaj.

Slovenky pricestovali do dejiska v pondelok, len deň po skončení kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy. Pred domácim publikom v Košiciach obsadili konečné ôsme miesto s bilanciou jedného víťazstva a troch prehier. O jediný triumf sa postarali proti Gruzínsku (21:5), tesne však nestačili na Srbsko (17:19 po predĺžení), Maďarsko (15:20) ani Slovinsko (9:21).

Vo Francúzsku si však chcú napraviť chuť. V predkvalifikačnej skupine A ich čakajú Írsko a výber Prahy. Program odštartujú o 10:00 h. proti Írkam, o necelú hodinu neskôr nastúpia proti českému tímu. Iba víťaz skupiny si vybojuje miestenku do hlavnej súťaže.

„Musíme vyhrať oba zápasy, aby sme sa dostali na hlavný turnaj, ktorý sa začína poobede. Na ňom by sme sa stretli so silnými Taliankami a Španielkami. Dievčatá sú dobre naladené, chcú si napraviť chuť po víkendovej kvalifikácii v Košiciach. Chceme sa vyvarovať nevynúteným chybám, ktoré nás stáli víťazstvá a verím, že sa budeme tešiť z postupu do hlavnej fázy turnaja,“ uviedla trénerka slovenskej ženskej 3x3 reprezentácie Alexandra Riecka.

V prípade úspechu v kvalifikácii by sa Slovenky predstavili v skupine C hlavného turnaja. O 17:05 h. by nastúpili proti Španielsku a o 20:45 h. proti Taliansku. „Naše ambície sú ako vždy najvyššie a cieľom je jednoznačne postup z kvalifikácie, následný boj o ďalšie víťazstvá a čo najlepšie umiestnenie. Všetky tímy majú vysokú kvalitu a preto bude dôležitý dobrý vstup do zápasov, ako aj plná koncentrácia počas celých desiatich minút. Musíme sa vyvarovať zbytočným chybám, hrať agresívne a bojovať až do konca bez ohľadu na stav zápasu,“ povedala reprezentantka Lucia Žilinská.

Slovensko bude v Orléans reprezentovať kvarteto Lucia Kašperanová, Vanda Mária Kristlová, Liana Užovičová a Lucia Žilinská.

Program zápasov:

Orleáns – predkvalifikačná skupina A (16. jún, utorok):
10:00 – SLOVENSKO vs. Írsko (10:20)
10:50 – SLOVENSKO vs. Praha (15:18)

Orleáns – skupina C (16. jún, utorok):
17:05 – víťaz skupiny C vs. Španielsko
20:45 – víťaz skupiny C vs. Taliansko