Stará Turá ovládla turnaj EGBL v Piešťanoch

Baksetbalistky MBK Stará Turá U18 ovládli domáci turnaj European Girls Basketball League (EGBL), ktorý sa hral od 24. - 26. novembra v Piešťanoch. V piatich zápasoch nestratili ani bod a tabuľku ovládli pred ostatnými súperkami.

V prvom zápase triumfovali proti BC AIK Basket 64:41. Húževnatý výkon podali v prvom polčase, v ktorom nastrieľali 44 bodov. Najviac bodov nastrieľala Majerová (14), o bod menej dalal Chovaníková.

V druhom dueli zdolali tínedžerky Bertanu Valmieras 72:44. K výhre im pomohol aj slabý úvod súperiek, keď v prvom polčasee dali len 19 bodov. Opäť sa najviac darilo Majerovej, ktorá dala 18 bodov.

V treťom zápase zdolali Rigu 70:42. Po prvom polčase ale nebolo isté, kto sa z triumfu môže tešiť, skóre bolo 36:36. Vylepšený výkon domácich však v druhom polčase pomohol k výhre. Tentoraz sa najviac darilo Uhlikovej, ktorá nastrieľala 14 bodov.

Vyzývateľkami Starej Turej bola aj reprezentácia Litvy do 16 rokov. Aj s ňou si dokázali Slovenky poradiť, zdolali ich 69:48. Po polčase však Litovčanky ešte vyhrávali, no len o dva body 29:27. Húževnatý výkon Majerovej, ktorá nastrieľala 20 bodov, pomohol k obratu.

V poslednom dueli mali hráčky Starej Turej a Bertany strelecké suchoty. V zápase padlo len 91 bodov, no aj napriek tomu dokázali slovenské hráčky triumfovať 56:35.

MBK Stará Turá U18 na turnaji EGBL v Piešťanoch (24. november - 26. november)

BC AIK Basket - MBK Stará Turá 41:64 (26:44)

Najviac bodov AIK: Masrour 19, Turgay 7, Jonsson 6
Zostava a body Starej Turej: Majerová 14, Chovaníková 13, Uhliková 5, Vidová, Mihaljevičová po 4 (Paulechová 8, Sekerková 7, Sedláčeková 3, Porubčanová, Dzurová, Mudraninčová po 2, Nemečková

Bertanu Valmieras BS - MBK Stará Turá 44:72 (19:38)

Najviac bodov Bertanu: Veidere 24, Makaronoka 6, Straumite, Arste po 4
Zostava a body Starej Turej: Majerová 18, Chovaníková 10, Uhliková, Vidová po 9, Mihaljevičová (Nemečková 10, Mudraninčová 7, Paulechová 5, Sekerková, Dzurová po 2, Sedláčeková, Porubčanová

MBK Stará Turá - BS Riga/TTP 70:42 (36:36)

Zostava a body Starej Turej: Uhliková 14, Chovaníková 12, Mihaljevičová 5, Majerová 4, Vidová 2 (Nemečková 11, Dzurová 8, Sekerková 5, Paulechová 4, Porubčanová 3, Sedláčeková, Mudraninčová po 1)