Štartuje Federálny pohár, získa ho do tretice Opava alebo sa dočkáme nového víťaza?

O niekoľko hodín štartuje v levickej športovej hale tretí ročník Federálneho pohára, tentoraz vo formáte Final Four a súbojmi medzi majstrami a vicemajstrami Slovenska a Česka. Pred prvým zápasom vám prinášame všetko podstatné, vrátane toho, ako sledovať jednotlivé duely.

Dobrou správou hneď na úvod je, že všetky zápasy odvysiela športová televízia JOJ Šport, respektíve ČT Sport plus a streamovať podujatie bude aj partner podujatia, spoločnosť Tipsport.

Piatok 8. semifinále – semifinále:

BK Opava – BC Komárno (17.00 h)

štatistický prenos, video prenos: JOJ Šport, ČT Šport plus, Tipsport

O Opave už toho bolo popísané mnohé, doteraz je jediným víťazom Federálneho pohára a v Leviciach by si opäť radi udržali túto trofej vo svojej moci. V príprave dokázala mimo iného zdolať poľské Gliwice (81:76, 92:81), ale aj tesne prehrať s Vroclavou (91:101). Ako to už býva zvykom, trénerovi Petrovi Czudkovi a klubu sa podarilo udržať väčšinu družstva a súčasťou Opavy je tak aj naďalej reprezentant Slovenska Jakub Mokráň.

Komárno pred rokom zostalo na Federálnom pohári tesne bez cenného kovu, teraz by rado zmenilo. Svoj potenciál naznačilo už v príprave, keď uspelo proti Viedni Timberwolves (93:65) a len tesne prehralo s vicemajstrom Rakúska, a druhým klubom z Viedne (76:84). Súpisku „diablov“ prednedávnom rozšíril Lucas Léránt a vedenie klubu urobilo aj rošádu medzi legionármi, keď Terrenca Lewisa nahradil dobre známy Alonzo Walker, v predchádzajúcich dvoch ročníkoch hráč Prievidze.

 

Patrioti Levice – BK ARMEX Děčín (19.30 h)

štatistický prenos, video prenos: JOJ Play, ČT Šport plus, Tipsport

Slovenský majster už má za sebou úspešne predstavenie pred svojimi fanúšikmi, v odvete proti Brnu mu vrátil po výsledku 87:76 z prvého vzájomného merania síl. Na Federálnom pohári by mala absolvovať debut v žlto-zelených farbách najnovšia akvizícia Patriotov, Aaron Wheeler. Okrem neho by mohol zasiahnuť do hry aj kapitán Martin Bachan a MVP play off z prechádzajúcej sezóny Draško Kneževič. Ambícia Levičanov je jasná, v domácom prostredí zlomiť českú hegemóniu na Federálnom pohári.

Druhýkrát sa medzi najlepšími predstaví Děčín, v prvej edícii tohto podujatia sa umiestnil na 4. mieste. Klub zo severu Čiech má za sebou najúspešnejšiu sezónu, keď získal Český pohár a v lige mu zavesili na krk striebro. Zo známych mien je súčasťou „válečníku“ bývalý hráč Svitu A.J. Walton. V príprave dokázali doma zdolať rakúsky Wels 84:62 a 70:62, okrem toho si mohli porovnať sily s poľskou Zielonou Gorou (83:112).

 

Sobota 9. septembra:

17.00 h – o 3. miesto

19.30 h - finále

Foto: Lukáš Droppan