Svit sa stal víťazom Slovenského pohára

Basketbalisti Iskry Svit zvíťazili vo finálovom zápase slovenského pohára, ktorý sa odohral v lučeneckej Aréne v sobotu 18. februára. Vo finále zdolali Levice 91:78.

Úvod zápasu lepšie vyšiel Leviciam, keď viedli hneď z úvodu už 7:0. Svit sa ale postupne začal doťahovať, no do vedenia sa dostali až za stavu 17:16. Do konca prvej štvrtiny si už náskok udržali a do druhej časti zápasu šli za stavu 20:16. Levice sa ale v druhej štvrtine expresne dotiahli na súpera a dvomi trojkami sa dostali aj do vedenia. Zápas sa prehupol do veľmi vyrovnanej časti, kedy bola častokrát remíza a jeden alebo druhý tím viedol len o jeden bod. Väčší náskok mali Levice za stavu 33:28, no Svit sa šiestimi bodmi v rade opäť dostal do vedenia. Do šatní išli tímy za stavu 38:36 pre Levice a mali o niečo lepšiu východiskovú pozíciu do druhého polčasu.

V druhom polčase sa darilo viac Svitu, ktorý si v tretej časti zápasu dokázal vybojovať náskok, s ktorým šiel aj do poslednej časti. Tretiu štvrtinu vyhrali 22:17. V poslednej štvrtine sa Levice snažili do zápasu vrátiť, no Svit im nechcel nič darovať a držal rovnaký počet bodov. Tri minúty pred koncom mali náskok trinásť bodov. Zápas sa snažili Levice zdramatizovať, bojovali do posledných sekúnd. No Svit si dokázal náskok udržať a stal sa majstrom Slovenského pohára.

Patrioti Levice - Iskra Svit 78:91 (38:36)