Ťahákmi štvrťfinále budú balkánske derby a súboj odvekých rivalov Francúzsko - Španielsko

Stredajšie osemfinálové zápasy na ME basketbalistov do 18 rokov určili osmičku postupujúcich do štvrťfinále turnaja. Zdolaná osmička zabojuje o konečné umiestnenie v skupine o 9.-16. miesto. Vo štvrtok je na programe voľný deň.
Hneď na úvod stredajšieho programu sa takmer zrodilo veľké prekvapenie. Turci, ktorí suverénnymi výkonmi ovládli A-skupinu a vyhrali ju bez straty bodu, sa dlho trápili s húževnatou Ukrajinou. O výhre hráčov z krajiny polmesiaca napokon rozhodol úspešnou trojkou v samom závere Eray Akyuz.
Súperom Turkov bude Grécko, ktoré k triumfu nad Lotyšskom potiahla dvojica Dimitrios Moraitis, Georgios Kalaitzakis. Prvý menovaný nastrieľal 26 bodov, Kalaitzakis pridal k 15 bodom aj 7 doskokov, 6 asistencií, 3 získané lopty a 2 bloky.
Španieli urobili krátky proces s Čiernou Horou, keď o výhre rozhodli už v prvom polčase. V úvodnej štvrtine si vytvorili dvojciferný náskok, druhú desaťminútovku vyhrali dominantným spôsobom po výsledku 29:7 a bolo po zápase.
Španieli sa v súboji odvekých rivalov stretnú s Francúzskom. Obhajcovia titulu potvrdili úlohu favorita a Fínsko zdolali 66:58.
Ďalšie veľké derby v boji o semifinále prinesie balkánsky súboj Srbsko vs Bosna a Hercegovina. Srbi si poradili s Nemeckom, ich ofenzívnym lídrom bol 18-bodový Nikola Miškovič. Bosniaci rozhodli o triumfe nad Slovinskom až v závere sériou 14:0 a postúpili aj napriek tomu, že ich líder Sani Čampara si vybral slabší strelecký deň (trojky 1/12).
Poslednú štvrťfinálovú dvojicu tvorí Litva a Taliansko. Litovci vyradili z play off domácich Slovákov a Taliani nedali šancu Rusom.