U17: Inter na EYBL 50-percentný, najviac sa darilo Ondrušovi

Inter Bratislava U17 sa počas uplynulých dní (2. - 5. februára) zúčastnil na European Youth Basketball League v Rumunsku. Zo štyroch zápasov si pripísali dve výhry a rovnaký počet prehier.

V prvom dueli narazili na turecký Academy Istanbul. V tomto dueli sa viac darilo súperovi, keď vyhrali 81:52. Inteer držal hru v prvom polčase, keď do kabín išli za stavu 33:33. Rozhodla hlavne druhá štvrtina, keď Istanbul vyhral 25:7. Najviac sa darilo Richardovi Ondrušovi, ktorý si pripísal 29 bodov.

V druhom zápase si pripísali prvú výhru, konkrétne nad NTSV-Wildcats Hamburg 74:69. Zaujímavosťou duelu bolo, že všetky štvrtiny okrem prvej skončili remízou. Práve v úvode zápasu si vytvoril Inter náskok, keď vyhrával 27:12. Opäť bol jednotkou v tíme Ondruš, ktorý nazbieral 35 bodov.

Tretí zápas si zmerali sily s BC London Elite, ktorý skončil tesnou výhrou anglického tímu 78:73. Zápas bol pomerne na hojdačkách, no najväčším rozdielom vyhrali druhú štvrtinu 22:15. Dve časti duelu vyhral aj Inter, no na výhru im to nestačilo. Znovu v zápase exceloval Ondruš, ktorý získal 29 bodov.

V poslednom dueli narazil Inter na Debrecen Academy, s ktorým si dokázali tesne poradiť 64:60. Zápas bol rovnako veľmi vyrovnaný, po prvom polčase viedol Debrecen 29:39. O výhre Interu rozhodla tretia časť, ktorú vyhrali 19:6. Ondruš si opäť pripísal najviac bodov, konkrétne 21. Na turnaji tak získal 114 bodov.