U17: Trenčín s Michalovcami zatiaľ stopercentný, Spišiaci s prvou prehrou

Uplynulý víkend sa na palubovkách opäť predstavili mládežnícke výbery rôznych kategórií. My sme si v dnešnom širšom výbere vybrali kadetov do 17 rokov, ktorí majú za sbeou nabitý víkend. 

Kolotoč zápasov sa rozbehol piatok duelom zlatej skupiny medzi “žltými” z Interu a Bánovcami nad Bebravou. Inter potvrdil, že patrí k jedným z najlepších tímov v lige a súpera zdolal 81:49. Na svojom konte má v doterajšom priebehu jednu prehru a päť výhier a patrí im tretia priečka. 

V sobotu sa odohrala väčšia porcia zápasov, konkrétne sedem. Duely sa hrali vo všetkých troch skupinách - celoslovenskej zlatej, striebornej východnej a aj v striebornej západnej. Prvý víkendový deň otvoril duel medzi Košicami a Prievidzou, ktorý bol veľmi vyrovnaný, o čom hovorí aj konečné skóre 87:90 pre Prievidzu. Tím z Hornej Nitry si tam nepripísal tretiu prehru sezóny, no Košice si pripísali už štvrtú porážku.

Do bojov zasiahli aj “čierni” z Interu, ktorí si poradili so Sencom 59:37. Vysoké víťazstvo zaznamenal aj Trenčín proti Nitre, ktorú zdolal 105:37. Cez hranicu 100 bodov sa dostali aj juniori z Levíc, ktorí deklasovali Nové Mesto nad Váhom 128:36. Vyrovnanú koncovku priniesol zápas medzi Banskou Bystricou a Žilinou, keď Žilina vyhrala len o sedem bodov. 

Nedeľňajšie zápasy rovnako ponúkli vyrovnané zápletky. Najvyrovnanejší bol azda zápas medzi Novým Mestom nad Váhom a Nitrou, keď Nitrania vyhrali len o jeden bod 60:59. Prievidza si taktiež pripísala druhé tesné víťazstvo za víkend, keď so Žilinou vyhrali 96:87. Presvedčivé výkony podala Karlovka z Bratislavy, ktorá si poradila so Sencom 119:38. Aj Handlová vyhrala celkom presvedčivo, keď si so Žilinou poradila 76:47. 

Čo sa týka doterajšieho postavenia klubov v tabuľke, v zlatej skupine kraľuje Sereď, ktorá zatiaľ premožiteľa nenašla. Na druhom mieste pred sezónnou prestávkou skončila Prievidza, no tá má o jeden zápas viac ako ostatní súperi. Tretie miesto okupujú “žltí” z Interu. Na poslednom mieste je ďalší klub z Bratislavy, B.S.C., ktorý nezískal v zápasoch ani jeden bod. 

V striebornej východnej skupine dominujú Michalovce s piatimi výhrami z rovnakého počtu zápasov. Chuť víťazstva zatiaľ neokúsil Svit, ktorý všetky doterajšie zápasy prehral. V striebornej západnej skupine dominuje Trenčín so šiestimi výhrami a bez straty bodu. Len s jednou prehrou na druhom mieste sú juniori z Levíc a posledné miesto okupuje Nové Mesto nad Váhom.

Pozrite si všetky výsledky z kategórie kadetov U17 nižšie. Ak vás zaujímajú, ako hrali kluby z iných kategórií, kliknite na tento odkaz. 

Piatok

Inter Bratislava Yellow - BBK Bánovce nad Bebravou 81:49

 

Sobota

RIM Basket Košice - MBA Prievidza 87:90

Inter Bratislava Black - Levy Senec 59:37

BK AS Trenčín MS - BKM SPU Nitra 105:37

BK NMnV - ŠBK Junior Levice 36:128

BA Čaňa - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 67:59

1.BK Michalovce - BKM Iskra Svit 88:46

ŠKP BBC Banská Bystrica - MBK VICTORIA ŽILINA 50:57

 

Nedeľa

TSM Slávia Žilina - MBA Prievidza 87:96

MBK Karlovka Bratislava A - Levy Senec 119:38

BK AS Trenčín MS - ŠBK Junior Levice 62:59

BK NMnV - BKM SPU Nitra 59:60

BA Čaňa - BKM Iskra Svit 66:50

ŠBK Handlová - MBK VICTORIA ŽILINA 76:47


 


Ďalšie články