V prvom prípravnom zápase prehra mužskej "U18"

Reprezentačný tím Slovenska do 18 rokov sa zapojil do série prípravných zápasov, pričom v prvom stretnutí podľahol tímu Rakúska. Budúci týždeň sa zverenci trénera Danila Rakočeviča predstavia na medzinárodnom turnaji v Portugalsku.

Rakúsko U18 - Slovensko U18 87:77 (22:24, 23:15, 18:23, 24:15)

Rakúsko: Suljanovic 23, Schott a Zeleznik po 19...

Slovensko: Ondruš 14, Chlupis 12, Pospíšil 9, Golian 8, Simonides 7 (Jendrichovský a Stanko po 9, Minarovjech 4, Hoferica 3, Ázacis 2, Horváth 0)

TH: 30/17 - 20/9, Fauly: 20 - 24, Trojky: 12 - 6

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič (tréner reprezentácie U18): "Prvý prípravný zápas neprebehol úplne podľa našich očakávaní. Nemám na mysli konečný výsledok, ale skôr samotnú hru, ktorá bola dobrá len v niektorých momentoch. Nedokážeme zvládnuť intenzitu a fyzickosť súpera, čo je problém, ktorý nás sprevádza od začiatku prípravy. Myslím, že veľa záleží na mentálnom nastavení. Hrali sme proti kvalitnému tímu, ktorý má dvoch mimoriadne talentovaných hráčov. Musíme byť jednoznačne lepší. V pondelok si zápas v pokoji rozanalyzujeme, porozprávame sa a budeme ďalej pracovať, aby sme v Portugalsku odohrali lepšie zápasy. Nie je veľa času, bude potrebné sústrediť sa na všetko, čo nás čaká."

Richard Ondruš (hráč reprezentácie U18): "Začali sme veľmi dobre, hrali sme to, čo sme chceli. S priebehom času sme však prestali hrať rýchlo a dovolili sme súperovi robiť, čo chcel. Musíme si zo zápasu zobrať dobré veci a zároveň sa pozrieť na to, čo môžeme v priebehu prípravy zlepšiť."