V prvom zápase predkvalifikácie prehra s Arménskom

Slovenská basketbalová reprezentácia prehrala v dnešom úvodnom zápase predkvalifikácie na MS 2019 v Číne s Arménskom v pomere 78:61.

Arménsko : Slovensko 78 : 61 (15:20, 31:10, 13:9, 19:22)

Slovensko: Jones 12, Sedmák 9, Baťka 7, Ihring 4, Musil 0 (Rančík 20, Žiak 9)

Arménsko najviac bodov: Hess 22, Boatright 16, Mkrtychyan 14,  Chrabascz 11

TH: 13/14 : 10/17, fauly 20 : 22, trojky: 6 : 9

Rozhodovali: Erez Gurion, Gianlucca Mattioli, Arnis Ozols

Ivan Rudež (tréner): "V prvom polčase sme stratili kontrolu nad zápasom, keď sa nám nedarilo premieňať jednoduché strely. Obaja Američania v arménskom tíme dominovali v streľbe a nedarilo sa nám brániť Boatrighta v hre 1 na 1. Plánovali sme hrať šikovnejšie v ofenzíve, ale musíme si uvedomiť, že máme v tíme na pozícii rozohrávačov dvoch veľmi mladých hráčov, ktorí zbierajú skúsenosti a určité chyby sú súčasťou procesu ich rozvoja. V ďalších zápasoch musíme hrať lepšie v obrane a v útoku. Musím ešte dodať, že pravidlá Fiba a zásady fair play by mali platiť pre všetkých rovnako. Podmienky v druhom polčase nemôžeme považovať za regulérne."