Niké Extraliga ženy

74:54

(22:18, 23:8, 16:12, 13:16)

Streda 6.3.2024, 18:00 | 4. kolo, Číslo zápasu 2064 | Športová hala Dukla, Banská Bystrica

Slávia formu nestráca, zdolať dokázala aj Ružomberok

Basketbalistky Slávie Banská Bystrica zvíťazili v dohrávke Niké extraligy žien na domácej palubovke s MBK Ružomberok 74:54. Išlo tak o druhú ligovú výhru nad týmto súperom v roku 2024. 

Hostkám vôbec nevyšiel prvý polčas. V prvej štvrtine sa zmohli na 18 bodov, no v tej druhej to bolo len osem a tak šli tímy do šatní za stavu 45:26. V tabuľke sa tak hráčky Slávie vzdialili svojim súperkám na rozdiel troch výhier a rozhodli, že do play-off pôjdu z druhej priečky. 

Slávia Banská Bystrica - MBK Ruomberok 74:54 (45:26)

Najviac bodov: Brabencová 20, Pulliamová 17, Burová 10 - Jackovecová 16, Buknová 9, Kaliužnová 8

Reakcie po zápase

/zdroj: RTVS/

Zuzana Žirková, trénerka Banskej Bystrice: "Myslím si, že tri štvrtiny vyzerali tak, ako sme aj predpokladali. Ružomberok hral tvrdo. Škoda, že posledná štvrtina dopadla tak, ako dopadla. Musíme hrať stále koncentrovane. My sa pobijeme o ďalšiu výhru s Čajkami, môže to byť rzhodujúce vo viacerých aspektoch. Momentálne máme pred sebou Final four Alpsko-jadranského pohára a sústredíme sa na to. Martišková dostala koniara a musela dohrať. Verím, že sa dá dokopy."

Juraj Suja, tréner Ružomberka: "Treba pogratulovať Banskej Bystrici k výbornej ofenzíve v prvom polčase. Mňa mrzí naša obrana, dostať 45 bodov je katastrofa. Takto nemôžeme prísť do Banskej Bystrice, aj keď sme sa pripravovali na to dva týždne. Máme obmedzenú útočnú kvalitu, proti takýmto súperom dávame málo bodov. Máme problém na rozohrávke a aj niečo vytvoriť. Nejde to nijako zlepšiť. Naša cesta vedie cez obranu, no keby sme nedovolili také veci, mohli by sme hrať otvorený zápas."

Fotogaleria